Motosiklet Kültürü Dergisi

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.

Sektörel

Motoron  46 görüntülenme #2585 yorumlar

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.

Yılda 7 milyon adet üretimi ile konusunda dünyanın en büyüğü olan Hindistan merkezli motosiklet üreticisi Hero, yeni yıl ile birlikte 7 modelle Türkiye pazarında depara kalktı.

Türk pazarında 2 yıldır Soysal Group ile var olan ve satış grafikleri sürekli yükselen Hero, bugüne kadar 3 olan model sayısını 2016’da 10’a çıkarttı. Türkiye yolları ve Türk sürücülerin beklentilerine göre üretilen yeni motosikletlerin satışlarına da başlandı. 

Hindistan’daki 3 fabrikasında toplam 12 bin kişinin çalıştığı ve bugüne kadar 55 milyon adedi aşan üretim yaparak kalitesi ile Japon ve Avrupalı üreticilerle yarışan Hero, 2016’yı Türkiye de atılım yılı ilan etti. 2016 KAHRAMANLAR BULUŞMASI

 

Asya Hero 2016 bayiler/servisler toplantısı 22-25 Aralık2015 tarihleri arasında Antalya Mardan Palace Hotel’de gerçekleştirildi.Türkiye geneli bayi ve servisler katıldığı toplantıya 2 sezondur beklenen yenimodeller ilk defa fiyat ve sevkiyat tarihleri ile açıklandı. Toplamda 7 yenimodel Ocak ayından başlayarak Türkiye’de satışa sunulacak. Satışa sunulacakyeni modellerin 4 adedi scooter, 3 adedi vitesli model.

.

 

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.


AVRUPA PAZARINA İLK ADIM  

 

Asyalı üretici Hero Avrupa pazarına ilk olarak Türkiyeile giriş yaptı. Euro 3 standartlarında üretimi şimdilik sadece Türkiye içinyapıyor. Hindistan devi yeni yılda Türkiye'de satışına başlayacağı 7 modelin 2'sinisadece Türkiye pazarı için geliştirdi. Bu iki scooter modeli Türkiye’de en çoksatılan model segmentinde yer alıyor. Yeni modeller Avrupa pazarına hazırlananHero için ilk adım olarak görülüyor. Bugüne kadar ''countryside condition''olarak bilinen kırsala yönelik kriterlere göre üretim yapan Hero, scooterağırlıklı olan Avrupa pazarının şehir kullanımına göre modeller geliştirmeyebaşladı.   

 

MOTOSİKLETTE EZBERLER BOZULACAK

 

Türkiye pazarında SoysalGroup ile birlikte çalışan motosiklet devi Hero’nun Türkiye distribütör firmasahibi Yusuf Soysal, 2016 yılının stratejilerini şöyle anlattı; “Bu yılmotosiklette ezberleri bozan, eski alışkanlıkları unutturan beklentileriyükselten modeller ile tüketicimizin karşısına çıkıyoruz. Hero’nun ürünyelpazesini genişletmesi ve kalitesi rekabet şartlarını da kökten değiştirecek.Ürettiğimiz modeller uzun ömür ve düşük yakıtözelliğinden dolayı Hindistan pazarında “Babadan oğula miras” veya “Doldur,kapat, unut” gibi sloganlarla biliniyor. Hero Türkiye’de de “az yakar, çokgider” sloganı ile tüketicinin tercihi oldu. Türk tüketicisi, verdiğimiz servishizmetinden de çok memnun kaldı. Yurt genelinde 110 servis istasyonumuzdaservis veriyoruz.“

 

HERO YAKMIYOR KOKLUYOR

 

Motosikletlerin deposundaki yakıtı yakmayıp adeta kokladığını ifadeeden Hero Türkiye yöneticisi Sait Orhan, maksimum yakıt tasarrufu sağlayan Hero'yaözel 2 sistem var.  Birincisi ATFT (Advanced Tumble Flow InductionTechnology). Devrim niteliğindeki bu teknoloji ile yanma odasındaki hava veyakıt karışımı, girdap devinimi  ilehareket ederek yanmayı daha etkin gerçekleştirir. Daha az zararlı egzoz gazısalınımı yapıyor, yakıtın daha kaliteli ve kontrollü bir şekilde yanmasını sağlıyor.Bir diğer sistemimiz ise ASFS. (Advanced Swirl Flow Indiction System) olarak adlandırılıyor.  Bu gelişmiş pro serisi değişken ateşleme ileyakıt ve hava karışımı tıpkı bir çamaşır makinesinin çalışma prensibi iledönerek ve silindir duvarına yakıtı vurdurarak güç elde ediyor.  Böylece yakıtın her zerresi güce dönüştürülüyor.Bu sistemlere bir de sağlamlık ve konfor da eklenince tercih edilmenedenlerimiz ortaya çıkıyor” diye açıklama yapıyor.

 

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.


 

YENİ MODELLER VE ÖZELLİKLERİ:

 

DASH

111 cc ve 8,3 HP gücündeki scooter Dash modelinin globalpazarlardaki adını Türkiye bayileri arasında yapılan bir anketle belirlendi. Dash minumum yakıt sarfiyatlı ve sınıfının en güçlü motoruna sahip birmodel.

Bu scooter modeli 2 versiyon ile satışa sunuluyor. LX ve VX.Dash LX fiyatı ; 4.463 TL , Dash VXfiyatı ; 4.655 TL.

Dash VX modeli özellikleri ; Telefon şarjı , sele altıaydınlatma, kombine fren sistemi, titanyum egzoz koruma, bakım ikaz göstergesi,güvenlik için imobilizer, 12 jant lastikler, kontaktan kumandalı depo kapağı, kombinerenkler.

 

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.


DUET

111 cc ve 8,3 HP gücündeki tamamı metal kaportadan oluşanDuet modeli tam bir çelik kasa gibi. 2 versiyon olarak Türkiye’de satışasunulan model 6 renk olarak satışa sunuluyor.

Duet LX fiyatı ;4.539 TL, Duet VX fiyatı ; 4.683 TL.

 

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.

KARİZMA R

Hero markasının amiral gemisi olan Karizma R modelisınıfında global pazarlarda en çok bilinen modellerden biri. 225 cc ve 19,2 HPgücü ile hem şehir içi hem de uzun yol gidecekler için konforu ile öne çıkıyor.Karizma R modeli kategorisinde Türkiye’de satılan başka bir model yok. Hero’nun Türkiye’de başlangıcından bu yana en çok sorulan ve talep edilenmodellerinden biri. 5 vites ve 213 cm uzunluğundaki boyutu ile iri motosikletisevenlerin ilgisini çekiyor. Led stopları, tubles lastikleri, çift ön farı, 15LT yakıt deposu, döküm jantları, entegre fren sistemi ile kategorisindeözellikleri tek başına fanları ile Nisan ayında buluşmaya başlayacak.

Karizma R fiyatı ile 150 ve 250 cc arasındaki tüm sürücüleregöz kırpıyor. Fiyat ; 6.590 TL

 

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.


HUNK

Sportif yuvarlak hatlara sahip olan 150 cc motor hacmindekiHunk, bu dizaynı ile Türk sürücülerin en sevgisini kazanacak bir yapıya sahip.15,6 HP gücündeki ATFT motora sahip Hunk 2 versiyona sahip.  Versiyonların birinde arka disk fren varkendiğerinde opsiyonel. Ön arka tubles lastikler, dijital ekran, 5 kademeli arkagazlı amortisör, led stoplar,gövde rengi dikiz aynalar Hunk modelinin standartbaşlıca özellikleri. Hunk fiyatı ; 5.456TL.

 

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.


T SPORT

Büyükhacimli modellerin dizaynına sahip olan T Sport, daha çok şehirlikullanıcıların tercih ettiği ve keskin hatlara sahip bir model. Aerodinamikduruşu ve alt grenaj aksamı ile büyük hacimli modellerle yarışacak 150 cc ve15,6 HP gücünde bir model. Ön arka tubles lastikler, dijital ekran, 5kademeli arka gazlı amortisör, led stoplar,gövde rengi dikiz aynalar Hunkmodelinin standart başlıca özellikleri.

T Sport fiyatı ;5.626 TL.

 

HERO GAZI KÖKLEDİ, 2016'DA 7 YENİ MODEL TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLIYOR.


 

Türkiye ;              www.heromotosiklet.com

Global    ;              www.heromotocorp.com