Motosiklet Kültürü Dergisi

ABONELİK KAMPANYALARI

Honda CRF250 Rally Geliyor!

Yeni Modeller

Alişan Fidan  7809 görüntülenme #2799 yorumlar

Honda CRF250 Rally Geliyor!

Tokyo Motosiklet Fuarı’nda gösterilen CRF250 Rally konsepti heyecan yarattı.

Honda aslında bu konsepti ikinci kez gün yüzüne çıkarttı. Geçtiğimiz yıl ilk kez yine Tokyo Motosiklet Fuarı’nda ortaya çıkmıştı ve ufak hacimli bir macera motosikleti kategorisinde olduğundan çok fazla heyecan uyandırmıştı.


Japon üretici bu yıl CRF250 Rally konseptini yine gün yüzüne çıkarttı ve bizlerin ufak hacime sahip bir macera motosikletinin üretilebileceğine dair olan heyecanını tekrardan körükledi.


Bu olayın yaşanması internette çıkan spekülasyonların doğru olduğunun bir göstergesi. Çıkan haberlerde ufak hacimle üretilecek bir macera motosikletinin 2017 yılında piyasaya sürüleceği yazarken herhangi bir fotoğraf bulunmuyordu. Ancak bu haber bile ortalığı karıştırmaya yetmişti.

 

Honda CRF250 Rally Geliyor!


CRF 250 Rally konseptinin Tokyo fuarında gösterildikten sonra 2016 yılında piyasaya sürülmemesinin ardından bu modelin gelmeyeceğini düşünüyorduk fakat Honda bizi ters köşeye getirdi.

 

Bilmeyenler için hemen belirtelim bu konsept, satış rakamları çok iyi seyreden CRF 250L üzerine inşa edildi.  Bu motosiklet aslında CRF450 Rally Race’in bir kopyası diyebiliriz.Honda CRF250 Rally Geliyor!


Konsept model üretime hazır gibi duruyor fakat Honda yine Hondalığını yaparak piyasaya sunarken bambaşka bir tarzda birşeyler yapar mı bunu bilemiyoruz tabii. Öğrendiğimiz kadarıyla Japon üreticinin karar merciileri bu projeye yeşil ışığı yakmış.


Honda, ufak hacimli macera motosikletlerine olan isteği görmüş olacak ki geçen yıl üretime sokmayı düşünmediği bu modeli tekrardan göz önüne alarak birşeylerin adımını attı. 2017 yılında yollarımızda görmeyi merakla beklediğimiz bu motosiklet, konsept modelden neleri farklı olarak üretilecek hep beraber göreceğiz...

YORUMLAR