Motosiklet Kültürü Dergisi

ABONELİK KAMPANYALARI
#3821

MV Agusta'dan Yeni Motosiklet: RVS#1

Yeni Modeller

Alişan Fidan  2031 görüntülenme yorumlar

İtalyan motosiklet üreticisi MV Agusta, bugün yeni motosikletl RVS#1'ı duyurdu...

MV Agusta'nın geçenlerde çıkarttığı "Reparto Veicoli Speciali" videosu büyük ses getirmişti. Bir çok yerde bunun yeni bir motosiklet olup olmadığı tartışılıyordu. Yani bu videoda aslında anlatılan şey firmanın özel projeler departmanıydı fakat konu MV Agusta olunca işler biraz biberli oluyor. İşte bu departman ilk meyvesini verdi ve RVS#1'i ortaya çıkarttı.

MV Agusta'dan Yeni Motosiklet: RVS#1

Motosikletin ismi çok basit bir şekilde oluşturulmuş. Departmamnın İtalyanca isminin ilk harfleri ve ilk projeyi temsilen #1 rakamı kondurulmuş. Mekanik olarak ise  motosiklet beklediğimiz gibi; Dragster 800'ün vitamine bulanmış hali...


RVS#1 ayrıca Euro4 güncellemelerinden de nasibini almış. Brutale'den geliştirilen şasiye 150hp güç üreten 800cc'lik üç silindirli motor kondurulmuş. RVS#1 için egzotik malzemeler kullanmaktan çekinmeyen MV Agusta, motosikletin ağırlığını bu sayede 160kg ile sınırlı tutmuş.


MV Agusta'dan Yeni Motosiklet: RVS#1


Tasarım konusuna girersek en büyük değişiklik farlarda. Büyük ve yuvarlak farın içinde bir sürü LED aydınlatma var. Bunlar sayesinde ışık adaptif şekilde ayarlanabiliyor. LED'ler yatış açınıza göre pozisyonlanarak viraj içini mümkün olan en iyi şekilde aydınlatmaya çalışıyor.

MV Agusta'dan Yeni Motosiklet: RVS#1

Biraz daha arkaya gittiğimizde gözlere bayram ettiren titanyum çizgiler depoya kondurulmuş, koltuk bal peteği şekilde dikilmiş. Motosikletin sağ kısmına LED spot ışığı eklenmiş ve gidonda bulunan kendine özel kontrol ünitesinden kumanda ediliyor. Dönüşümü tamamlamak için ise titanyum egzoz kullanılmış.

MV Agusta'dan Yeni Motosiklet: RVS#1

Motosikletin ne kadar sayıda üretileceği henüz belli değil fakat çok sayıda spekülasyon mevcut. Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ile ilgili bir bilgi henüz mevcut değil...

MV Agusta ayrıca bu motosiklet için hızlı çıkarılabilen depo kapağı, yarış egzozu gibi yarış parçaları da üreteceğini açıkladı.

Lafı daha fazla uzatmadan sizi yeni MV Agusta'nın videosu ile başbaşa bırakıyoruz....

Türkçe altyazıyı açmayı ve Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

YORUMLAR