Motosiklet Sürüş Teknik Eğitimleri

35 sonuç

Sürüş Teknikleri / Sinan Özgen -  09 Eylül 2016 | 13:33

Motosiklet İle Pist Eğitimi Nasıl Yapılır?

Arkadaşlarım Neden Benden Daha Hızlı? (Peki Yarın Onları Nasıl Geçerim?) Bu başlık yıllar evvel Bike Dergisi’nde yayınlanmıştı. Gerçekten de arkadaşlarım nasıl benden daha hızlıydı? Ben İstanbul Park’ta kendimi kasarak Yamaha YZF-R6 ile 2.22 dönerken, başka bir adam, aynı motor ve aynı ayarlar ile nasıl 2:09 dönüyordu?

Sürüş Teknikleri / Pervin Ozulu -  14 Kasım 2015 | 09:08

Gece Sürüşü

Gece sürüşü tehlikeli midir? Yoksa avantaj mı dır?

Sürüş Teknikleri / Ahmet TEZCAN -  06 Eylül 2015 | 16:13

Bir Motosiklet Ne Kadar Yatırılabilir?

Özellikle MotoGP yarışlarında korkunç şekilde yatırılan motosikletleri görünce çoğumuz bu duruma şaşırıyoruz. Yüksek hızlarda motosikletlerin bu denli yatırılması nasıl mümkün oluyor? Yatırma açısının hesabı ve detaylar için okumaya devam edin...

Sürüş Teknikleri / Ahmet TEZCAN -  04 Temmuz 2015 | 11:55

Motosiklet Üzerine Kitaplar

Motosikletler hakkındaki bilginizi artırmak, güncellemek ya da sürüş teknikleri öğrenmek için; bunların yanı sıra oturup gezi hikayeleri okuyabileceğiniz birçok kitap mevcut. Şimdi bu kitaplardan bazılarına kısaca göz atalım.

Sürüş Teknikleri / Ahmet TEZCAN -  30 Haziran 2015 | 09:20

Motosiklet Kullanıcıları,Trafik Kurallarında Daha Bilgili

Yapılan bir anket sonucunda motosiklet kullanıcılarının, otomobil kullananlara kıyasla trafik kuralları konusunda daha bilgili oldukları kaydedildi. Detaylar için okumaya devam edin...

Sürüş Teknikleri / Burak Yıldız -  04 Ocak 2015 | 17:54

Arkamıza Ne Kadar Bakıyoruz?

İyi bir motosiklet sürücüsü olmanın pek çok aşaması vardır. Bakış, bunların en önemlilerinden biridir. Fakat sadece ileriye ve viraj çıkışına mı bakıyorsunuz? Eğer öyleyse sürüşünüzde bir şeyler eksik demektir.

Sürüş Teknikleri / Ahmet TEZCAN -  24 Ekim 2014 | 11:38

Yağışlı Havalar için İpuçları

Her ne kadar hava durumlarını kontrol etseniz de sonbaharda sağanak yağmura yakalanma olasılığınız oldukça yüksek. Bu nedenle sizler için birkaç ipucu derledik...

Sürüş Teknikleri / Moe -  16 Eylül 2014 | 21:49

Motosiklette Nasıl Daha Fazla Yakıt Tasarrufu Yapılır? -Bölüm 1

Dürüst olalım, hangimiz yakıtımız azaldığında sonraki benzin istasyonuna yetişebilecek miyim acaba? sorusuyla soğuk terler dökerken yol almadı ki? Böyle bir duruma düşüldüğünde, er ya da geç, neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Deponuzdaki benzinin daha kaç km götürebileceğini? Ve tabii ki en önemlisi ise, benzini daha az tüketmek için nasıl daha efektif sürüleceğini?

Sürüş Teknikleri / Moe -  20 Temmuz 2014 | 01:38

Viraj İçerisinde Korkmadan Frenlemek İster miydiniz?

Büyük bir çoğunluğumuz yarışçı değil, ve yüksek oranda motosikletimizi mayın tarlası kıvamındaki sürprizlerle dolu yollarımızda kullanıyoruz... Peki yattığımız virajda önümüze aniden bir şey fırlarsa, veya bir anda yolda yağ-kum olduğunu fark edersek? BMW bu soruna ABS-Pro adını verdiği geliştirilmiş ABS ile çözüm bulmaya çalışmış... İşte ayrıntılar.

Sürüş Teknikleri / Moe -  17 Temmuz 2014 | 13:09

Yazın Yola Çıkmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler - 2

2014'ün karlı ve kışlı günlerini geride bırakırken, artık deniz kokulu ve çayır esintili yaz günlerine yelken açtık... İçten ısıtmalı yeleklerimizi, kışlık kalın eldivenlerimizi, kıyafetlerimizi bir güzel depoya kaldırdık... Peki ya, bu yaz çılgınlığına hazır mıyız? Yazımız, 2. bölümü ile devam ediyor...

Sürüş Teknikleri / Moe -  17 Temmuz 2014 | 12:49

Yazın Yola Çıkmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler - 1

2014'ün karlı ve kışlı günlerini geride bırakırken, artık deniz kokulu ve çayır esintili yaz günlerine yelken açtık... İçten ısıtmalı yeleklerimizi, kışlık kalın eldivenlerimizi, kıyafetlerimizi bir güzel depoya kaldırdık... Peki ya, bu yaz çılgınlığına hazır mıyız?