Çeşitli Motosiklet Haberleri

166 sonuç

Çeşitli / Özlem Köseoğlu -  21 Aralık 2016 | 10:07

Motosiklet Kazası Sonrası Yapılmaması Gerekenler!

Bir motosiklet kullanıcısı olarak her an tetikte olup paranoyak seviyesinde motor kullansak ta ne yazık ki bazen kazaların önüne geçemiyoruz. Geçirilen bir kazadan sonra her zaman ilk yapılması gerekenler kulağımıza küpe olmuştur. Bu kez gelin farklı bir bakış açısıyla hem hukuki hem de sigorta anlamında kaza sonrası yapılmaması gerekenlere bir göz atalım.

Çeşitli / Dr.Tolgay Şatana -  13 Ekim 2016 | 11:31

Motosiklet Kazalarında İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Motosiklet kazası ile karşılaştığımızda ilk yapacağımız hareket ne olmalıdır? Yüksek hızda yapılan bir kazada şuur kapalı ise kazazedenin kaskı çıkarılmalı mı? Motor altında kalmış kazazedeye yapılması gereken müdahaleler neler? Hepsi ve daha fazlası bu yazımızda aydınlığa çıkıyor. Gelin birlikte inceleyelim.

Çeşitli / Alişan Fidan -  07 Eylül 2016 | 11:20

Radyal Ve Eksenel Fren Sistemleri

Hepimiz motosiklet kataloğuna bakarken mutlaka üstüne basa basa söylenen “Radyal Fren” kelimesini duymuşuzdur. Bunun ne olduğunu gelin beraber inceleyelim.

Çeşitli / Pervin Ozulu -  09 Ağustos 2016 | 20:45

Lastik Basıncı Önemli Mi?

Hava basıncının önemini herkes bilir aslında, ama kolaylıkla ihmal da edebiliyor insan.

Çeşitli / Alişan Fidan -  19 Temmuz 2016 | 01:46

Trafik Sigortasına Neler Oluyor Böyle? “İkinci Bölüm”

Trafik sigortasının aşırı artışı ile geçen sefer hazırladığımız yazı büyük ses getirmişti. Hem sürücülerden hem de sigortacılardan olumlu ve olumsuz bir çok görüş, öneri ve tepki almıştık. Bu yüksek fiyatları düzeltmek adına gelen bir takım yeni yasaların ardından ikinci bölümü yazmanın zamanı olduğuna karar verdik.

Çeşitli / Özlem Köseoğlu -  30 Mayıs 2016 | 16:54

Klasik bir film, THE WORLD’S FASTEST INDIAN (Efsane Adam)

Ünlü aktör Anthony Hopkins’in başrolde oynadığı The World’s Fastest Indian “Efsane Adam” filmi, 1967 senesinde Utah Bonneville Tuz Gölü’nde, 1000cc 1920 Indian Scout motosikleti ile saatte 331 km/h (205.67 mph) km hıza ulaşarak dünya rekoru kırmış olan Yeni Zelanda doğumlu Burt Munro’nun gerçek hikayesini bizlerle paylaşıyor.

Çeşitli / Alişan Fidan -  09 Mayıs 2016 | 11:31

Yeni Emisyon Standardı Euro 4 Nedir, Ne Değildir?

Motorlarımızdan çıkan sesi hepimiz seviyoruz, fakat sesle beraber çıkan egzoz gazlarını hiç düşünmüyoruz. Doğamızı kirleten bu gazlar için bazı standartlar gelmesi gerekiyor. Euro 3 standardından daha kısıtlayıcı olan Euro 4 işte burada işi ele alıyor.