Pervin Ozulu Haberleri

 06 Eylül 2017 | 14:14

Sürüş Esnasında Arı Sokması

Eminim çoğumuzun, özellikle şehir dışında doğada sürüş yapanların böcek, sinek ve arılarla ilgili anlatacak çok anıları vardır.

 04 Ağustos 2017 | 19:51

Takip Mesafesi Hayati Önem Taşır

İki araç arasındaki takip mesafesinin ne kadar önemli olduğunu sanırım herkes biliyor, ama sürüş esnasında neredeyse hiç dikkate alınmıyor.

 14 Temmuz 2017 | 22:07

Tek Kollu Engelli Motorcu

Helal olsun, tebrikler” derim bu cesarete ve azime. Geçenlerde öyle bir olay yaşadım ki, ilk olarak “Helal olsun” dedimse de sonra “Bu kadarı da pes artık” dedim.

 26 Aralık 2016 | 19:45

2017 Yeni Yıl, Yeni Başlangıçlar…

Acısıyla tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle bir yıl daha geçti. Bembeyaz yağan kar geçmişin üzüntülerini örtmesini, yeni bir gelecek ve başlangıçlar sunmasını diliyorum.

 09 Aralık 2016 | 10:20

Kamera Kullanmanın Nedeni Nedir?

Yıllar önce ülkemizde aksiyon kameranın kullanımı henüz yaygın değilken yurtdışında çekilen sportif videolar hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı.

 16 Kasım 2016 | 09:34

Bir Tv Programımız Olmalı

Geçen yazımızdaki “Motosiklet Programları” köşe yazısıyla Sayın Prof. Dr. Yavuz Bey benim de çok önemli bulduğum bir konudan bahsetti. Kendisine benden de söz ettiği için ve bu konuyu gündeme getirdiği için teşekkür ederim.

 06 Eylül 2016 | 10:49

Gezi Dönüşlerine Dikkat

Her motorcu yola çıkmayı sever, hele o uzun geziler yok mu, tadına doyum olmuyor. Uzun bir gezi rotasıyla yola çıkmak ve yaşanacak yol tecrübelerin ve maceraların ön sevincini hissetmek bile büyük bir coşkudur bizim için. Aynı zamanda yollarda bizi bekleyen tehlikelerin de farkındayızdır, sürüşün bir parçası olmuştur artık. Motor sürmek, yol yapmak ve o rüzgarı hissetmek nefes almaktır bizler için.

 05 Ağustos 2016 | 17:07

155 Polis İmdat

Sürüş esnasında yolda sizi biri zor durumda mı bıraktı, takip mi etti, yoksa hatta sizi düşürmeye mi kalktı? 155’i arayın, hemen olay yerinden sıcak sıcağına arayın. Yer bildirimi, saat ve mümkünse plaka bildirin. Ne yazık ki yoğun ve agresif trafiğin yanı sıra bilerek, kasıtlı olarak yapılan bu tip hareketlerden başımız kurtulmuyor.

 21 Temmuz 2016 | 10:50

İstanbul Yollarının Tadı Başka

Ne şiirler ne şarkılar yazıldı İstanbul için… Dünyada onun kadar güzel başka bir şehrin bulunmadığı söylenir. Tarihi değerleri ve manzaraları sonsuz kıymettedir. Karanlık çöktüğünde ve gecenin koyu mavi rengi hakim olmaya başladığında motosiklet ile sahil şeridinde süzülerek ışıl ışıl ışıklarıyla şenlenen Boğaz kenarında sürüş yapmak İstanbul’un nefesini koklamak gibidir ve muhteşem duygular yaşatır.