Rauf Gerz Haberleri

 04 Ağustos 2017 | 19:30

Viraja 10 Derece Açıyla Girebilen Motosiklet Yaptılar

Mercedes mühendislerinin geliştirdiği prototip aynı zamanda Michelin AR-GE ekibinden kalabalık bir grubun katılımıyla üretildi. Bu arada kaliteli bir asfaltın gerekliliğini anlayan geliştirme ekibi bu konuda da Çin asfalt üreticisi Zyong-İn firmasından destek aldılar.

 14 Temmuz 2017 | 22:02

Motosiklette Bıçak Mantığı!

Bıçağın verimli çalışabilmesi için inceliği yani keskinliği önemlidir. Bıçak ne kadar kalınlaşır yani körlenirse ve elbette kesmeye, ayırmaya çalıştığın yerin mukavemeti, direnci, sertliği, yoğunluğu ne kadar fazlaysa ayırma yani kesme işlemini yaparken aynı oranda zorlanırsın.

 09 Aralık 2016 | 10:00

Güvercinin Kaderi

Venedik’te San Marco meydanında bir pastanenin içerisinde güvercin görmüştüm. Telaşlı telaşlı pastanenin içerilerine yürüyerek ilerliyor ve kasanın önünde alış veriş yapanlardan dökülen kırıntıları topluyordu. Bir Allah’ın kulu için ne ilginç ne de garip bir manzaraydı; hayatın kendisiydi.

 16 Kasım 2016 | 09:26

Alamanya’dan İnsan Manzaraları

Kontrol edemediğim gelişmeler için üzülmemeyi öğreneli çok oluyor. Mesela deprem olacakmış; eeee. Hayır, yani ne yapabilirim ki? Evi çelikten yapsan berberin bina çürük belki kardeşim. Ense traşınla favori arasında gidersin sallanırsa. Bunun için dertlenmeye gerek var mı?

 06 Eylül 2016 | 10:39

Yetkili Eşkıya!

Herkesin canı burnunda. 15 Temmuz travması geçmeden patlayan bombalar, yurt dışındaki ülkelerin Türkiye ile ilgili tuhaf tutum ve açıklamaları, bu arada açılan köprüler… Tam bir şizofreni hayatı. Bir yanımız yaprak döker, bir yanımız bahar bahçe…

 05 Ağustos 2016 | 16:50

Anlamıyorum, Algılayamıyorum

Basit bir insan olduğuma hükmettim. Aciz ve son derece basit. Cahil hatta. Yüzeysel oldukça.Çünkü beni sevmediğim bir motosiklete bile iki gün kimse bindiremezken memlekette binlerce insanın neredeyse tüm hayatı boyunca hiç olmadığı biriymiş gibi davranıp hayal ettikleri bir ütopyaya kavuşmak için hareket ettiği ortaya çıktı.

 21 Temmuz 2016 | 11:09

Ozmangazi Köprüsü'nden Geçebilecek miyiz?

İzmit körfezine inşa edilen ve bu ay içerisinde açılması planlanan Osmangazi Köprüsü'nün resmi olmayan geçiş ücretleri yayınlandı. Herkeste bir itiraz. Otomobiller için 60 TL olan tek yön vapur ücreti köprüde 90 lira olacakmış. Vay efendim bu kadar fark olur muymuş.

 07 Haziran 2016 | 11:41

Sezon Başı Sektör Manzaraları

Oğluma geçen kış ortası bir Yamaha R25 aldık. İlk motoru olduğu için kış, çamur biniyor tabi. İlk servise gittiğimizde usta; “Abi zorlamayın bunu ha, sorun yaşarsınız” dediğinde çok ciddiye almamıştık. Bir sorun da yaşamadık sonrasında, çünkü motoru kısa süre sonra kapının önünden çaldılar.