Yavuz Taşkıran Haberleri

 06 Eylül 2017 | 14:22

Motosikletle Tango

Bir ürün çok satılmaya başlayınca ondan daha fazla gelir nasıl elde ederim diyenlerin sayısı artar.

 04 Ağustos 2017 | 19:08

Motosiklet ve Fenni Muayene

Motosiklet denilen, iki tekerinin arasında bir motora sahip, çeşitli hacim ve güçlerdeki araçların da fenni muayeneleri yapılıyor. Satın alınmasından sonra üçüncü yılın bitiminde ilk kontrol ve ardından her iki yılda bir olmak üzere bu işlem sürekli tekrar ediliyor.

 14 Temmuz 2017 | 21:39

Motosikleti Yönetebiliyor muyuz?

Yaz geldi. Motor sayısı arttı. Kazaların sayısı da artmaya başladı. Her motora binen motosiklet kullanıcısı mıdır? Bakın bu konuda derin endişeler taşıyorum. Batırbaygil yazdı ve hepimizi uyardı bu konuda…

 09 Şubat 2017 | 10:35

Motosiklet ve Hız

Herkesin ağzında bir söz: “Motosikletler hızlıdır!” Tabi ki hızlı olacaklar. Yaşam bu kadar hızlı, Dünya bu kadar hızlı döndüğüne göre arasına motor takılmış bu iki tekerler de hareketin dinamik ortağı olacaktır.

 09 Aralık 2016 | 09:39

Motor Kullanmak Sanattır!

Herkes motor kullanamıyor. Kullanmayı öğrenen bu tutkunun esiri oluyor. Bu tablo uzun senelere varan yelpazede sizi içine alıp evirip çeviriyor. Kopamadığınız gibi etrafınızda yeni motor kullanıcılarını görüyorsunuz.

 16 Kasım 2016 | 08:42

Motosiklette Yeni Dönem

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanını seçmek için 26 Ekim 2016 günü genel kurul çalışmalarını tamamladı. Mevcut Başkan Bekir Yunus Uçar güven tazeledi. Yönetim Kurulu üyelerinde değişiklikler göze çarptı. Ama delegeler bu listeyi onayladılar. Bu vesile ile yeni yönetime başarı dileklerimi sunuyorum.

 06 Eylül 2016 | 10:29

Motosiklet Kullanıcıları Cemiyeti

Bana öyle geliyor ki, çok yakında ülke çapında bir “Motosiklet Kullanıcıları Cemiyeti” kurulacaktır. Çok farklı sorunlar, garip olaylar karşımıza çıkıyor. Çözüm bulmakta feci şekilde sınıfta kalıyoruz. Akıllara zarar motosiklet kazaları, motorlara uygulanan akıl almaz vergi sağanağı ve ne yazık ki motorların trafikte ne işi var diyen bir grup vatandaşımız.

 05 Ağustos 2016 | 16:44

Nasıl Bir Federasyon?

Olağanüstü günler yaşıyoruz. Hayat devam ediyor. Motorlar yollarda. Bazı arkadaşlarım Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yaptıkları turlarını bugünlerde bitirip memlekete dönüyorlar. İzinlerine motorla gidenler hızla görevlerinin başına geldiler. Şimdi hafta sonları bekleniyor. Bölgelerin en güzel noktaları ziyaret edilecek. Nefis yemeklerin tadına bakılacak. Ne diyelim? Afiyet olsun!

 21 Temmuz 2016 | 11:21

İstanbul Park...

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Türkiye Motosiklet Federasyonu adına bazı ülkelerdeki pistlerde yarış planlamaları yapma amaçlı kısa süreli bir seyahat yaptım. Viyana’ya uçtuktan sonra kiraladığım araçla, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan ve Yunanistan’daki pistleri yerinde inceledim, yarış koşulları hakkında bilgi aldım. Bu seyahatimde KMSK adına Özdem Veli Erdem yer aldı.

 07 Haziran 2016 | 11:32

Motosiklet.. Sen De Sür!

Mayıs ayının ilk haftasonu kadınlar için mot osiklet sürme günü olarak kutlandı. Haziran ayında, bu defa “motosikletle işe gitme” gününü kutlayacağız. Aslına bakılırsa motoru olan herkes iyi hava koşullarında motosiklet kullanmayı tercih ediyor. Şimdi, yazı selamlayıp motor dolu günlerimize hareketlenmeye başlıyoruz.