13.CIMAMotor Fuarı Kasım'da Kapılarını Açıyor

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

13.CIMAMotor Fuarı Kasım'da Kapılarını Açıyor

CIMAMotor olarak da bilinen uluslararası Çin motosiklet fuarı, 14-17 Kasım 2014 tarihleri arasında Çin'in Chongqing bölgesinde ziyarete açılıyor. Detaylar aşağıda...

CIMAMotor, 2002 yılından büyük bir ilgi görerek ziyaretçilerini ağırlayan bir fuar. Ayrıca 12 yıllık geliştirme sürecinde Commuter tipi motosikletler için dünyanın en büyük ve en önemli etkinliği haline geldi.

 

13.CIMAMotor Fuarı Kasım'da Kapılarını Açıyor 1. İçerik Fotoğrafı

 

Dünya'nın %50'den fazla bölgelesinde satılan Çin motosikletleri, birçok yıl üst üste dünya birincisi olarak tescilli hale geldi. Ayrıca yıllarca üst üste ihracat rekoru kıran motosikletler, Çin'in %99'unda ulaşım aracı olarak ilk sırada geliyor. Çin motosikletler üçüncü dünya ülkelerinde de oldukça fazla kullanılmaya devam ederken, Çin motosikletlerinin dünyadaki yeri ve endüstriyel durumu CIMAMotor fuarının da dünya çapında marka tanıtımı, ticaret, teknoloji alışverişi ve bilgi aktarımı için ne kadar önemli olduğunu kanıtlar nitelikte. Bunların yanı sıra fuarda markalar ve alıcılar için birçok gösteri de mevcut.

 

13.CIMAMotor Fuarı Kasım'da Kapılarını Açıyor 2. İçerik Fotoğrafı

 

Çin'de meydana gelen ekonomik gelişme ve motosiklet kültürünün yayılması, lüks motosikletler ve elzem ürünler için Çin'e yeni bir pazar imkanı getirdi. Çin sokaklarında görülen büyük kapasiteli motosikletlerin sayısı son yıllarda istikrarlı bir şekilde artarken, ünlü büyük markalar Çin pazarında kendilerine bir pay ayırmak için acele ediyorlar. Pek tabii ki yerli markalar da şu an yükselişte. CIMAMotor'un sürüş aktiviteleri düzenlemek ve motosiklet kültürünü yaymaktaki rolü ise artık kabul edilmiş bir şey. Bu sonuca motosiklet kullanıcıları ve meraklılarının CIMAMotor'u lüks motosikletlerin ve motosiklet araçlarının tanıtımı için en iyi platform olarak görmesiyle ulaşılıyor.

 

13.CIMAMotor Fuarı Kasım'da Kapılarını Açıyor 3. İçerik Fotoğrafı

 

CIMAMotor 2014 yılında, ürün kapasitesinin %80'ini temsilen 385 yerli katılımcıya 60.000 metrekarelik 2013 sergi alanında ev sahipliği yapacak. Bunların yanı sıra Harley Davidson, Honda, Polaris, Shakespeare gibi 32 yabancı katılımcıyı ve Almanya, Fransa, İspanya gibi ülkelerden de katılımcıları ağırlayacak. Bu isimlere KTM; Kawasaki ve BASF de eşlik ederken, ziyaretçiler dahil toplam 130,128 kişi Kasım ayında CIMAMotor'u ziyaret edebilecek.

 

13.CIMAMotor Fuarı Kasım'da Kapılarını Açıyor 4. İçerik Fotoğrafı

 

CIMAMotor; yeni teknolojiler, yeni standartlar, yeni ürünler sunarken "Motosiklet Deneyim Bölgesi (Motorcycle Experience Zone)" adı altında etkileyici gösteriler, test sürüşleri ve profesyonel off-road ekipmanları da tanıtacak. Bu sayede fuar ziyaretçiler için eğlenceli ve interaktif hale gelirken, Asya'nın ilk deneyimsel fuarı olacak.

YORUMLAR