2014'te Harley Davidson Yenilikleri

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

2014'te Harley Davidson Yenilikleri

Her yılın yaz mevsiminde olduğu gibi Milwaukee'li firma önümüzdeki yıl için olacak olan yenilikleri tanıttı.

2014 yılında Harley Davidson bünyesine yeni bir Fat Bob, bir trike olarak Tri-Glide, 2 yeni Twin Cam 103 motoru, çoğaltılmış Sporster gamı ve Rushmore'u katıyor.

 

Fat Bob

2014'te Harley Davidson Yenilikleri 1. İçerik Fotoğrafı

Yeni Fat Bob, Twin Cam 103 motorundan ürettiği gücü yeni 6 vitesli şanzıman ile arka tekerleğe iletiyor ve aynı zamanda yeniden elden geçirilmiş egzozlara sahip. Şişman çocuk artık daha fazla renk seçeniğiyle müşterilerin beğenisine sunulacak ve krom bazı parçalar da bundan böyle siyaha boyanmış olacak. Motosiklet üzerindeki diğer yeniliklerden bazılarıysa led stop lambası, yeni bir sele, daha geliştirilmiş bir gösterge paneli ve 16 inch ebatlarında alüminyum jantlar.

2014'te Harley Davidson Yenilikleri 2. İçerik Fotoğrafı

 

Tri-Glide Ultra Classic

2014'te Harley Davidson Yenilikleri 3. İçerik Fotoğrafı

Motosiklet dünyasında 3 tekerleklilerin kabul görmesi elbette önce Piaggio MP3 ve hemcinslerinin piyasaya girişi ve ardından Can-Am'lerin ortaya çıkışıyla başladı. Şimdi ise Harley Davidson'dan fabrika üretimi bir trike olarak Tri-Glide Classic geliyor. Aslında arka tekerleğini bir aksa geçirip diğer tarafına bir tekerlek daha takılmış Ultra Classic Electra Glide'dan ibaret olan bu yeni modelin Avrupa pazarında nasıl rağbet göreceği ise şimdiden merak konusu.

2014'te Harley Davidson Yenilikleri 4. İçerik Fotoğrafı

 

Sportster'lar içinse anahtarsız çalıştırma ve ABS gibi sistemler 2014 yılı için olan yenilikler arasında. Artık yeni bir fren sistemine sahip Sportster'lar bundan böyle 300 mm'lik ön disk (292 mm yerine) ve ABS ile donatılacak. Gösterge paneli de yeniden elden geçirilmiş halde daha kullanışlı hale getirilmiş olacak. Anahtarsız çalıştırma sistemi ise şu an bazı otomobillerde olduğu gibi, sürücü anahtarı cebinde olacak şekilde motora belirli bir mesafe yaklaştığında anahtarı kontağa takmadan motorun çalıştırılmasana imkan sağlıyor.

 

2013 yılında Sportster Seventy-Two, Forty-Eight, Dyna Street Bob ve Softail Deluxe modellerinde kullanılan “Hard Candy” boyası 2014'te Iron 883 ve Breakout modellerinde de kullanılacak.

 

 

 

 

YORUMLAR