2015 Ducati Multistrada Görücüye Çıktı!

Yeni Model Yazar: Moe

2015 Ducati Multistrada Görücüye Çıktı!

İtalyan motosiklet üreticisi Ducati, 2015 yılı için piyasaya süreceği yeni Multistrada 1200 modelini gözler önüne serdi... Yenilenen modelde; daha güçlü motor bloğu, değişken zamanlı valf sistemi, yeni dizayn ve yeni güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

Ducati, "dört motosiklet bir arada" konsepti ile çıkarttığı Multistrada'nın, lansman tarihi olan 2010 yılından bu yana ilk ciddi güncellemesini 2014 EICMA fuarı öncesi duyurdu.

 

Bu dört motosiklet bir arada konseptini (off road sürüşü, günlük şehir içi kullanım, tourer/uzun yol kullanımı, spor/pist sürüşü), yenilenen modelde de görebilmek mümkün. Yeni karenaj tasarımına bakıldığında Multistrada'nın bolca steroid aldığı görülüyor! Önden daha kaslı görünen motosiklette, önceki modeldeki o meşhur karınca yiyen burnunu görebilmek ise hala mümkün... Ancak bu sefer, burun ve ön hatlar eskisinden daha agresif ve iri yapılandırılmış.

 

2015 <a href=Ducati Multistrada Görücüye Çıktı! 1. İçerik Fotoğrafı">

 

2015 model Multistrada'lardaki bir diğer önemli değişiklik ise motor bloğuna getirilmiş... Eskisinden 10 beygir daha güçlü ve 11Nm daha torklu olan motor, artık 160 beygir güç ve 136 Nm maksimum tork üretir hale getirilmiş. Ayrıca bu atik motor, daha önce haberini vermiş olduğumuz Testastretta DVT (Desmodromic Variable Timing, değişken zamanlı desmodromik valf sistemi) teknolojisi ile donatılmış olacak, ilglili haberlerimiz için bakınız; 2015 Ducati Multistrada Kameralara Yakalandı!Ducati Yeni DVT Teknolojisini Sunar!

 

2015 Ducati Multistrada Görücüye Çıktı! 2. İçerik Fotoğrafı

 

İtalyan firma, ayrıca yeni Multistrada'da önceki modelinde olduğu gibi; güç, harita, çekiş kontrolü ve ABS ayarlama/düzenlemesine olanak sunan sürüş modlarını bu modelde de sunmaya devam ediyor...

 

Tamamen yenilenen dış tasarımın yanı sıra, sürüş pozisyonu da yeniden elden geçirilmiş. Daha sportif bir sürüş vaat eden yeni Multistrada'da, önceki modeldeki düşük sele yüksekliği şikayetleri dinlenmiş olacak ki; eskisine göre 20mm yükseltilen sele yüksekliği 825mm-845mm arasında ayarlanılabilir hale getirilmiş.

 

2015 Ducati Multistrada Görücüye Çıktı! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Ayarlanabilir ön cama sahip olan motosikletin "S" verisyonunda ise LED ışıklar ve Ducati Viraj Aydınlatması gibi ekstra özellikler bulunacağı bilgisi veriliyor. Ayrıca Viraj ABS'si ve Wheelie(tek teker) Control ünitesi de, bu modele eklenen diğer güvenlik eklentileri arasında...

 

Fiyatı henüz açıklanmamış olsa da, yeni modelin güncel Multistrada'ya yakın bir etiket fiyatına sahip olmasını bekliyoruz. 

 


2015 Ducati Multistrada Görücüye Çıktı! 4. İçerik Fotoğrafı2015 Ducati Multistrada Görücüye Çıktı! 5. İçerik Fotoğrafı


 

2015 Ducati Multistrada Görücüye Çıktı! 6. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR