2015 MotoGP İçin Bridgestone'dan Yeni Renkler!

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

2015 MotoGP İçin Bridgestone'dan Yeni Renkler!

2014 yılında başarıyla uygulanan renkli lastik işaretleme sistemi, yeni renkler de eklenerek 2015 yılında da uygulanacak.

MotoGP 2014 sezonunda lastikleri sertlik seviyelerine göre renklendiren Bridgestone, başarıyla sonuçlanan bu işlemi 2015 yılında da gerçekleştirecek. Lastik işaretleme sisteminin revize edilmesi, 2015 sezonu için Bridgestone'un daha çok lastik çeşidi sunmasına olanak sağladı. MotoGP'nin resmi lastik sağlayıcısı Bridgestone, daha güvenli, dayanıklı ve performanslı yarış lastikleri üretmek için çalışmalarına devam ediyor.

 

2015 <a href=MotoGP İçin Bridgestone'dan Yeni Renkler! 1. İçerik Fotoğrafı">

2014 sezonunda lastikler dört farklı renkle renklendirilmişti, bu sezon ise bu renklerin arasına iki yeni renk daha katılıyor. Yeni lastiklerden birisi ekstra-sert bileşenden üretilmiş ve ilk kez Arjantin'in şiddetli iklime sahip Termas de Rio Hondo pistinde kullanılacak. Bu yeni lastik sarı renkli çizgiler ile diğerlerinden ayırt edilebilecek.

 

Bridgestone, 2014 sezonunun kapanmasına yakın bir zamanda duyurduğu asimetrik ön lastiğinin üretimine devam etti ve bu lastik çeşitli bileşik kombinasyonları ile 2015 sezonunda kullanılabilecek. Bahsi geçen asimetrik ön lastik, açık mavi çizgi ile renklendirilerek simetrik ön lastik ile karışmaması sağlanacak.

 

2015 sezonunun her ayağında ayrıca iki farklı ıslak lastik de sunulacak. Bunlardan yumuşak olanı beyaz renk çizgi ile renklendirilirken, daha sert olanı ise siyah renkli çizgiye sahip olacak.

 

Bridgestone Motorsporları Departmanı Yöneticisi Hiroshi Yamada:

 

"Geçen yıl uyguladığımız renkli lastik işaretleme sistemi, MotoGP fanlarının her yarışta hangi lastiklerin kullanıldığını görmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca dünya çapında medya organlarından ve MotoGP sevenlerinden bu sistemin geliştirilmesi hakkındaki geri bildirimleri dikkate aldık. Bu revize edilmiş lastik işaretleme sistemi, Bridgestone'un 2015 MotoGP sezonu boyunca yeni lastikler üretmesiyle alakalı bağlılığını yansıtmasının yanı sıra, MotoGP hayranlarının yarış haftası boyunca belirlenen lastik stratejisinin ne denli önemli olduğunu anlamalarına da yardımcı olacak."

YORUMLAR