2015 Sezonunda MotoGP'de Yarışacak Olan Takımlar ve Sürücüleri

MotoGP Yazar: Moe

2015 Sezonunda MotoGP'de Yarışacak Olan Takımlar ve Sürücüleri

Son olarak Ducati haftasında yaptığı 2015 sezonunda Ducati Fabrika takımında kalmaya yönelik yaptığı açıklamalara rağmen İngiliz sürücü Cal Crutchlow; yine bir İngiliz firmanın LCR takımına sponsor olması ile bu takıma; yani yeni adıyla CWM-LCR Honda takımına geçti... Ducati'deki koltuğunu ise İtalyan Andrea Iannone'ye bıraktı... İşte MotoGP'deki son söylentiler ve kesinleşen sürücüler...

Cal Crutchlow ve Ducati ile ilgii haberimiz için: MotoGP: Ducati Sürücüleri Belli Oldu

 

2015 Sezonunda MotoGP'de Yarışacak Olan Takımlar ve Sürücüleri:

 

[Güncelleme,6.8.2014]: Alman sürücü Stefan Bradl'ın, 2015 sezonu için  NGM Yamaha Forward takımı ile anlaştığı açıklandı.

[Güncelleme,7.8.2014]: Jorge Lorenzo, Yamaha ile olan kontratını 2 sene daha uzattı.

 

Repsol Honda (Fabrika sınıfı) 

Marc Marquez (Resmi olarak onaylandı) 
Dani Pedrosa (Resmi olarak onaylandı) Movistar Yamaha (Fabrika sınıfı) 
Valentino Rossi (Resmi olarak onaylandı) 
Jorge Lorenzo (Resmi olarak onaylandı) Ducati Team (Fabrika sınıfı) 
Andrea Dovizioso (Resmi olarak onaylandı) 
Andrea Iannone (Resmi olarak onaylandı) Suzuki (Fabrika sınıfı) 
(Aleix Espargaro, kesinleşmiş değil) 
(Maverick Vinales, kesinleşmiş değil, ancak söylentilere göre Suzuki'nin 2 sürücü için de resmi açıklama yapması an meselesi! ) Aprilia (Fabrika sınıfı) 
?-2015 veya 2016 sezonunda Fabrika klasmanında MotoGP'ye katılması beklenen Aprilia, 2015 sezonunda şampiyonada resmi olarak yer almaya karar verirse aday sürücülerin şu şekilde olması bekleniyor:  Alvaro Bautista / Danilo Petrucci / Stefan Bradl / Eugene Laverty / Marco Melandri


Monster Yamaha Tech 3 (Fabrika destekli) 
Pol Espargaro (Küçük Espargaro kardeşin Yamaha fabrika takımı opsiyonu bulunuyor; ancak Lorenzo takımdan ayrılmadığı takdirde Pol, Tech 3 takımı ile devam edecek) 
(An itibariyle ikinci sürücü Bradley Smith; ancak İngiliz sürücünün Tech 3 ile olan geleceği muallakta, Moto2 veya Moto3'den çaylak bir sürücü gelecek sezon Smith'in yerini doldurabilir)

 

Pramac Ducati (Fabrika destekli) 
(Andrea Iannone'nin fabrika takımına geçmesi ile 2015'te bu sürücü koltuğu boşta.) 
(Yonny Hernandez 2015'de koltuğunu koruyacak gibi görünüyor)

 

CWM-LCR Honda (Fabrika destekli) 
Cal Crutchlow (Resmi olarak onaylandı) 
(LCR, kesin olmamakla birlikte gelecek sezon takıma bir adet açık sınıf motosiklet ekleyerek, sürücü sayısını 2'ye çıkarabilir. Bu koltuk için Moto3 sürücüsü Avusturyalı Jack Miller'ın adı anılıyor) Go& Fun Honda Gresini (Fabrika destekli ve Açık sınıf motosiklet) 
? (An itibariyle ilk sürücü Alvaro Bautista, ancak Bautista'nın fabrika destekli RC213V'sinin 2015^'te Scott Redding'e verilmesi bekleniyor )
(İkinci sürücü 2014 sezonu için Scott Redding'ti, İngiliz sürücü eğer Bautista'nın RC213V'sini alırsa açık sınıf motosiklet boşta kalmış olacak) NGM Yamaha Forward Racing (Açık sınıf) 

(2014'ün kalan yarışlarında sürücü Aleix Espargaro - Ancak sezonun en hızlı Açık Sınıf sürücüsü olan Aleix'in 2015 sezonunda bir fabrika takımına veya fabrika destekli bir takıma geçmesine kesin gözüyle bakılıyor)
Stefan Bradl  (Takımın ikinci sürücüsü Amerikan Colin Edwards sene sonunda emekli oluyor. Bradl açıklamasından sonra boş koltuğun yerine gelebilecek isimler: Bradley Smith, Dominique Aegerter ve Simone Corsi) Drive M7 Aspar Honda (Açık sınıf) 
Nicky Hayden (Resmi olarak onaylandı) 
(An itibariyle sürücü Hiroshi Aoyama) Avintia Racing CRT Kawasaki(Açık sınıf) 
(An itibariyle sürücü Hector Barbera, takımın Ducati/Kawasaki/Yamaha ile görüşmeleri devam ediyor)

(An itibariyle sürücü  Mike di Meglio) Cardion AB Motoracing Honda (Açık sınıf) 
Karel Abraham (Cardion takımı Karel Abraham'ın babasına ait, bu yüzden başka bir sürücü alternatif olarak görülmüyor) Paul Bird Motorsport (Açık sınıf) 
(An itibariyle sürücü Michael Laverty, takımın ve sürücünün 2015 planları şuan için net değil) 
(An itibariyle sürücü Broc Parkes, takımın ve sürücünün 2015 planları şuan için net değil) Iodaracing (Açık sınıf) 
(An itibariyle sürücü Danilo Petrucci, takımın ve sürücünün 2015 planları şuan için net değil, takım Fabrika Aprilia takımı olabilir)

 

2015 Sezonunda MotoGP'de Yarışacak Olan Takımlar ve Sürücüleri 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR