2016 – 2017 Ducati XDiavel Modeller, Amerika’da Geri Çağırılıyor!

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 – 2017 Ducati XDiavel Modeller, Amerika’da Geri Çağırılıyor!

Yaşanan mekanik bir problemden ötürü geri çağırılan 7 Temmuz 2015 ve 22 Haziran 2016 tarihleri arasında üretilen Ducati XDiavel modellerin işleme alınmaları 7 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek.

Amerika'da Ducati'nin can alıcı modellerinden XDiavel, teknik sorunu düzeltmek için servise çağırılıyor.

 

Ducati, 2016-2017 XDiavel modellerinde, arka lastik ana bağlantısı yüzünden yaşanan güç kaybını, ana bağlantı somunu ve pulu değiştirilerek çözüleceğini açıkladı. Amerika’da bu durumdan 1,433 adet Ducati XDiavel etkilenmiş durumda. Ducati’nin belirttiğine göre arka tekerleğe giden güç aktarımı kaybı ile sonuçlanabilecek olan bu sıkıntı, kaza riskini arttırabilir. Bunu önlemek üzere Ducati yetkili satış bayileri tarafından, ücretsiz olarak bakım gerçekleştirilecek.


2016 – 2017 Ducati XDiavel Modeller, Amerika’da Geri Çağırılıyor! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ducati, Temmuz’dan Ağustos ayına kadar, çeşitli saha raporları alınca, resmi bir soruşturma ile dünya çapında geri çağırma prosedürü başlatmış oldu.

 

İtalyan firma, Amerika web sitesinde tüm Ducati sahiplerinin araçlarının herhangi bir geri çağırmaya tabi olup olmadığını öğrenmeleri için, Araç Kimlik Numara’larını girerek kontrol edebilecekleri kolay bir sorgulama sistemi geliştirmiş.


2016 – 2017 Ducati XDiavel Modeller, Amerika’da Geri Çağırılıyor! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Bu arada Ducati XDiavel’e şöyle kısaca bir bakış atmadan geçmeyelim: Tipik Ducati modellerinin performansı ve teknik konsepti ile gerçek cruiser dünyasını birleştiren XDiavel’in “X” harfinin bir tarafında centilmenlik bir tarafında da haşarılık yatıyor. Kaslı, modern görünümünü İtalyan güzelliği ile birleştiren model, gerçekten de 2011 senesinde ilk çıkış yaptığı tarihten itibaren oldukça ilgi görmüştü. Bu arada Titanyum Egzoz Sistemleri, destekli seleler gibi birbirinden özel aksesuarlar ile XDiavel’i kendi zevkinize göre tasarlayabilmeniz de mümkün.

YORUMLAR