2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı!

MotoGP Yazar: Sabahattin Aluç

2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı!

Alvaro Bautista ve Stefan Bradl, Katar testi öncesi 2016 RS-GP’yi tanıttı.

 

MotoGP’de son resmi testin öncesinde, Aprilia Racing Team Gresini yeni prototip modeli olan RS-GP’yi basına tanıttı. İtalyan takım için atılan bu adım, 2015 sezonunda başlatılan projenin önemli bir safhası olarak görülüyor. Üretilen bu yeni model, Aprilia’nın tüm MotoGP normlarına uyan ilk motosikleti olma özelliğini taşıyor.

 

2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı! 1. İçerik Fotoğrafı

 

 

Yarışçılar Alvaro Bautista ve Stefan Bradl, takım tarafından pilot sezon olarak görülen 2015 sezonu boyunca verdikleri devamlı geri bildirimle bu projenin tamamlanmasında büyük katkı sağladılar. Losail pistinde yapılan özel testlerde yeni aracın büyük bir potansiyele sahip olduğu ve kullanılan yeni teknik paket, yeni lastik markası ve kontrollü elektronik aksamın kusursuz uyum içinde çalışması için hala zamana ihtiyaç duyulduğu dile getirildi.

 

2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Aprilia Racing yöneticisi Romano Albesiano, bu projenin Aprilia Racing departmanının üstlendiği en çetin proje olduğunu, henüz yolun başında olmalarına rağmen yarışçıların yeni RS-GP hakkında yaptığı olumlu yorumların takımı mutlu ettiğini dile getirdi.

 

2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı! 3. İçerik Fotoğrafı

 

 

Piaggio Grup CEO’su Roberto Colaninno ise, Aprilia Racing takımının sadece bir yarış takımı olmadığını, aynı zamanda Piaggio’nun üstlendiği en ciddi mühendislik çalışması olduğunu ve yapılan bu çalışmaların gelecekte Piaggio tarafından üretilen bütün motosikletlerin mühendisliğine yansıyacağını belirtti.

 

 

YORUMLAR