2016 Ducati Hypermotard 939 – Detaylar Açıklandı!

Yeni Model Yazar: Sabahattin Aluç

2016 Ducati Hypermotard 939 – Detaylar Açıklandı!

Hypermotard bu sefer üç ayrı seçenekle karşımızda!

İtalyan firmanın yaptığı duyuruya göre Hypermotard 939, Hypermotard 939SP ve HyperStrada 939 varyasyonlarıyla birlikte piyasaya sürülecek. Bu üç varyasyon da güçlerini aynı 937cc’lik 113 beygir gücündeki ve 98 nm tork üretebilen Testastretta V-Twin motordan alacaklar.

Yeni Hypermotard fabrika çıkışı olarak gelen ABS, 8 seviyeli çekiş kontrol ve üç ayrı sürüş moduyla Ducati’nin bütün nimetlerinden nasibini almış gibi görünüyor.
Ducati Hypermotard 939 SP:

2016 Ducati Hypermotard 939 – Detaylar Açıklandı! 1. İçerik Fotoğrafı


 Hypermotard'ın ön takımında 43mm’lik Kayaba USD çatallar ve arka taraf için ayarlanabilir Sachs monoshock amortisörler kullanılırken; Hypermotard SP'de ise ön tarafta 48 mm’lik tamamen ayarlanabilir USD Öhlins süspansiyonlar ve arkada da yine tamamen ayarlanabilir tekli Öhlins süspansiyon tercih edilmiş. 17 inçlik alaşım jantlara Hypermotard için Pirelli Diablo Rosso II, SP modeli için ise Pirelli Diablo Supercorsa SP lastikleri giydirilmiş.Ducati Hypermotard 939:

2016 Ducati Hypermotard 939 – Detaylar Açıklandı! 2. İçerik Fotoğrafı


HyperStrada 939 ise bildiğiniz üzere Hypermotard’ın touring severlere hitap eden bir varyasyonu. Bu varyasyon Hypermotard ile aynı özellikleri taşımasının yanında 50 litre hacimli touring çantaları, orta sehpa, yükseltilmiş gidon ve touring camıyla birlikte geliyor. Bu modelde 12V’lik iki adet de güç çıkışı bulunuyor.Aksesuarlara gelince Ducati yine bu modele özel zengin bir katalog sunuyor. Gözümüze çarpan aksesuarlar arasında yaklaşık %5’lik bir güç ve tork artışı sağlayan titanyum-karbon Termignoni egzoz, ‘spor paket’ olarak tanıtılan alüminyum ve karbonfiber parçalar, elcik ısıtma, soft çantalar ve alarm sistemi bulunuyor. 


Ducati Hyperstrada 939:

2016 Ducati Hypermotard 939 – Detaylar Açıklandı! 3. İçerik FotoğrafıYORUMLAR