2016 Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü Renkli Görüntülerle Kutlandı!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü Renkli Görüntülerle Kutlandı!

Her sene Mayıs ayının ilk Cumartesi günü dünya çapında, çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü, İzmir Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği organizasyon ile İzmir’de 07 Mayıs Cumartesi günü ikinci defa kutlandı…

İzmir Motosiklet Kulübü’nün 2015 senesinde öncülük ederek Türkiye’de başlattığı Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü kutlamaları, bu sene Bursa, İstanbul ve Antalya’ya da taşarak çeşitli organizasyonlarla devam etti. Bir kez daha İzmir Motosiklet Kulübü’ne bu duyarlı etkinliğe ön ayak oldukları için teşekkür ediyoruz. “Sen de Sür” sloganıyla gerek sosyal medyada gerekse çeşitli haber kanalları ile Kulübün duyurduğu etkinliğe katılım ve ilgi gayet güzeldi.  


2016 Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü Renkli Görüntülerle Kutlandı!  1. İçerik Fotoğrafı

 

Trafikte bizim de “Varlığımızı” ve “Farkındalığımızı” arttırmaya yönelik düzenlenen Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü, rengarenk görüntüler eşliğinde ve dostluk kokan muhteşem bir atmosferde kutlandı.


İnciraltı’nda bulunan İzmir Motosiklet Kulübü’nde buluşmanın ardından, değerli dernek üyelerinin eşliği ile Cumhuriyet Meydanı’na varmış olduk. Bu esnada, caddelerde gördüğümüz ilgiyi mi anlatsam, geçen motorcuların her birimize üşenmeden verdiği selamları mı anlatsam yoksa temsil ettiğimiz konumun heyecanını mı anlatsam bilemedim. Ama bu arada grubumuzun arasına giren ya da girmeye yeltenen sürücülerden bahsederek haberimizi tatsızlaştırmak istemiyorum. O sırada çoğu sürücünün gösterdiği saygıyı düşünerek “Motosiklet sürücülerine keşke daha fazla saygı ve duyarlılık gösterilse” gibi klasik bir cümleyi içimden geçirmediğim bir an bile olmadı.  


2016 Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü Renkli Görüntülerle Kutlandı!  2. İçerik Fotoğrafı


Güzel bir yolculuğun ardından meraklı bakışlar ve cep telefonlarına çekilen fotoğraflar eşliğinde soluğu İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda aldık. Cumhuriyet Meydanı’na yakışır güzellikte güneşli bir günde tadına doyum olmayan sohbetlerimiz, yerel gazetelerin, televizyonların çekimleri ve röportajları ile devam etti. Bu arada yeni dostlukların kurulduğunu belirtmeme gerek bile yok, ortak nokta “Motosiklet” olunca akan sular her zamanki gibi burada da durdu.  


2016 Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü Renkli Görüntülerle Kutlandı!  3. İçerik Fotoğrafı

 

İzmir Cumhuriyet Meydanı’ndaki durağımızdan sonra tekrar İzmir Motosiklet Kulübü’nün İnciraltı’nda bulunan Dernek Evi’ne doğru yola çıktık. Sürüşümüze eşlik eden arkadaşlarımız ile beraber yol boyunca gördüğümüz ilgi gerçekten görülmeye değerdi. İzmir Motosiklet Kulübü İnciraltı Dernek Evi’ne vardıktan sonra güzel mi güzel ikramlar ve koyu sohbetler sonrasında her bir katılımcıya sertifika dağıtımı için tören düzenlendi. İzmir Motosiklet Kulübü Başkanı Salih Özsuvariler’in kadın sürücülere destek veren konuşmasının ardından sertifikalar tek tek alkışlar eşliğinde alındı.

Sonrasında bizlerle birlikte etkinliğe katılan ressam Binnur Özmen’ in, Urla’da bulunan Mor Sanat Mutfağı mekanına doğru yola çıktık. Eşsiz yemekler ve çekilen fotoğraflar sonrasında, İzmir Motosiklet Kulübü’ne ve bu organizasyonda emeği geçen dostlarımıza teşekkür edip Çeşme’ye doğru yola çıktım.    

 

Güzel bir yemek sonrasında içilen bir Türk kahvesi kıvamında Çeşme'ye gitmek için geçtiğim Yağcılar yolu da bu yazıda değinmem gereken hikayelerden birisi. Yemyeşil ağaçlar, mis gibi bir hava, inişli çıkışlı güzel mi güzel bir yol… Sonrasında Çeşme Alaçatı’da motorcu dostum Rasim Güner ve eşinin işlettiği Alaris Butik Otel’de bu güzel gün sonlanıyor.


Son söz olarak “Sen de Sür” sloganıyla “Farkındalık” yaratmak amacıyla 2017 Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü’nde buluşmak dileğiyle… 

YORUMLAR