2016 Harley Davidson Roadster!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Harley Davidson Roadster!

Yeni Roadster, Sportster ürün yelpazesine güçlü mü güçlü yeni bir spor anlayış getiriyor…

2016 Harley Davidson Roadster, ilk bakışta Harley Davidson’ın Forty-Eight modelini çok andırsa da Forty-Eight’in kalın ön lastiği, tek kişilik selesi ve konik egzozu eksikliğini kendini belli ediyor.  Arka ve ön çamurluğu, herhangi bir Sportster 1200 modelinden çok kısa olduğundan, bu modelin “Bobber” motosiklet ününü kazanması da çok büyük ihtimal fakat firma, bu yeni Roadster modelinin aslında birkaç farklı stilin karışımı olduğunu belirtmiş durumda.


2016 Harley Davidson Roadster!  1. İçerik Fotoğrafı


Harley’den resmi açıklama da, bu modelin klasik racing motoikletlerden ilham aldığı ve 50’lerin ve 60’ların Sportster profillerini andırdığı yönünde fakat yeni Roadster, daha spor bir sürüş zevki için tasarlanmış.

 

Şirketin tasarım direktörü Brad Richards, marka hakkındaki görüşlerini söyle ifade etti, “1957’de şirket kurulduğundan beri, Harley-Davidson Sporster devamlı yenilikler icat edebileceğini kanıtladı. Ve Roadster, bu hikayede yeni bir bölüm yazıyor. Müşterilerimizin, Sportster’ı birçok farklı yönlere çektiklerine şahit olduk. Roadster, birçok tasarım türünün karışımı fakat amaç bir sürücü motosikleti tasarlamaktı, yani sürücüyü yola bağlayan güçlü ve narin bir Sportster.”


2016 Harley Davidson Roadster!  2. İçerik Fotoğrafı


Tazelenmiş performans paketi, 43mm ters ön çatallar, güçlü çift disk ön frenler, Premium arka suspensiyon, yeni dijital gösterge tablosu, standart ABS gibi özellikleri içeriyor. 45 derece eğimli 1200cc hava soğutmalı çift silindir motor, alüminyum döküm 19 inç ön ve 18 inç arka lastikler, kesik kısa arka çamurluğu, oluklu siyah egzoz koruması ve tüm özellikleri ile yeni Roadster, “Custom Garaj Tasarımı” olarak üç kelime ile tanımlanabilir. Yeni kademeli selesi de, konforun ve custom stilin uyumlu bir kombinasyonu şeklinde görselliğini koruyor.

 

1960’ların ilham veren custom ruhunun, Harley-Davidson’ın Sporster ruhu ile birleşimi, yeni 2016 Roadster, meraklıları için Harley-Davidson ailesine katılıyor.

 

Bazı Teknik Özellikleri

Uzunluk (mm) - 2185

Sele Yüksekliği (mm) - 785

Depo Yakıt Kapasitesi (litre) - 12.5

Kuru Ağırlık (kg) - 250

Hava Soğutmalı Evolution Motor

Hacim - 1202cc

Motor Torku - 98 Nm (72.3 ft-lb) @ 3750 RPM

YORUMLAR