2016 Harley Davidson Street 750 Stealth Adventure ile Tanışın!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Harley Davidson Street 750 Stealth Adventure ile Tanışın!

2016 Bangkok Uluslararası Motor Show’un en büyük sürprizlerinden birisi karşımızda… O bir Harley Davidson ve aynı zamanda da Adventure, “Kulağa inanılmaz geliyor” dediğinizi duyar gibiyiz… O halde gelin detaylara beraberce bakalım.

23 Mart – 3 Nisan 2016 tarihlerinde bu sene 37.si düzenlenen 2016 Bangkok Uluslararası Motor Show’un büyük sürprizi 2016 Harley-Davidson Street 750 modelinden bir  Adventure motosiklete dönüşen Harley-Davidson Street 750 Stealth Adventure Concept’e bir merhaba diyelim. Tayland’taki ana yetkili satış bayi sahibi Richy Wilson tarafından özel olarak dizayn edilip montajı gerçekleştirilen bu model, markanın Cruiser modellerini görmeye alışkın ziyaretçilerini şaşırtmayı başardı.


2016 Harley Davidson Street 750 Stealth Adventure ile Tanışın!  1. İçerik Fotoğrafı

 

Tabii ki özel olarak tasarlanmış bir model ve belki de ne kadar istesekte Harley Davidson’ın Wisconsin’deki Milwaukee Fabrikasından çıktığını göremeyebiliriz.

 

Konsept, isminden de belli olduğu üzere biraz alıntı bir boyama ve Adventure motosiklette hedeflenen dayanıklı bir tasarım ile ön plana çıkıyor. Motosikletin ana panelleri, hafif malzemeler ile şekillendirilmiş yeni eklenen üniteler ile tamamen yeniden tasarlanmış.

 

Street 750 Stealth Adventure Concept, yollarda bozuk zeminle başa çıkabilecek bir dizi donanımı ile göze çarpmayı başarıyor. Bu özelliklerin arasında, üstün kaliteli Ohlins MotoCross süspansiyon kiti, alışılagelmiş donanımların yerine, Dunlop motocross 21 inç daha Adventure bir ön lastik ve arkada 18 inç bir lastik yer alıyor. Gidon da daha yassı bir ünite ile yer değiştirmiş.


2016 Harley Davidson Street 750 Stealth Adventure ile Tanışın!  2. İçerik Fotoğrafı

 

El yapımı alüminyum yakıt deposunun kapağı, Standart Street 750’de asimetrik olan yakıt kapağının aksine tam orta kısma monte edilmiş. Diğer el yapımı parçalar içerisinde alüminyumdan yapılmış çamurluklar ve 3 adet çanta bulunuyor.

 

Yeni LED ön farlar, koruyucu ızgaraların içerisine monte edilmiş ve yeni custom-made egzoz da, arka selenin altında yer almış. Motorun özelliklerinde, tahmin ettiğiniz gibi Harley Davidson Street 750 baz alınmış, fakat fuar esnasında performansla ilgili bilgiler açıklanmamış durumda.2016 Harley Davidson Street 750 Stealth Adventure ile Tanışın!  3. İçerik Fotoğrafı

 

Her ne kadar yetkili bir bayinin özel tasarımı olsa da oldukça dikkat çekmeyi başaran bu modelle acaba Harley Davidson bir nevi nabız yoklaması yapıyor olabilir mi? Özel yapım Street 750 Stealth Adventure Concept modelini bir Harley olarak yollarda görmek ister miydik? Neden olmasın?

YORUMLAR