2016 için Suzuki GSX-R Modelleri Aynı mı Kalıyor!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 için Suzuki GSX-R Modelleri Aynı mı Kalıyor!

Bir yandan Suzuki’nin 2016 GSX-R modellerinde değişiklik yapacağı söylense de diğer yandan Suzuki Motor America’nın açıklamaları bu söylemleri boşa çıkaracak nitelikte...

Suzuki Motor America, bu yılın GSX-R modelinin gelecek sezonda da aynı olarak çıkacağını onayladığından, görünüşe göre Suzuki, 2016 modeli için yeni bir GSX-R spor motosiklet getirmeye hazır değil diye düşünmeye başlıyoruz.

 

Bu haber tabii ki Suzuki motosikletin tacını geri kazanması için sabırsızlanan Suzuki ve GSX-R modelinin takipçileri için şüphesiz bir hayal kırıklığı yaratabilir. Suzuki takipçileri, özellikle de crossplane sıralı 4 silindir motordan faydalanan Suzuki GSX-RR yarış motosikleti ile Suzuki’nin MotoGP Dünya Şampiyonası’na geri dönmesinin, GSX-R modelinin canlanması sinyali anlamına geldiğini düşünüp ümitlenmişti. Çünkü bu durum, diğer Japon motosiklet markaları tarafından görülmüş olan bu adımları izleyerek Suzuki’nin de tekrar MotoGP’ye dönüş yapması, markanın durgun bir uykudan uyanması için yapılan geniş bir planın bir parçası olarak görülmesiydi.2016 için Suzuki GSX-R Modelleri Aynı mı Kalıyor! 1. İçerik Fotoğrafı


 

Gerçi 2016 senesinin ortalarında çıkması beklenen bu modellerin, onları 2017 model yapacağı gerçeğiyle birlikte, Suzuki’nin Kasım ayında Milano’da gerçekleşecek olan EICMA fuarında, güncellenmiş GSX-R modellerini sergileyeceği de kesin olmayan haberler olarak arasında yer almakta.

 

Suzuki takipçilerinin de heyecanla beklediği 2016 GSX-R modelleri bakalım ne zaman kesinleşecek?

 

Bir yandan da Suzuki’nin yeni modelleri, 2016’da neden bu kadar geç çıkaracağı da ayrı bir soru işareti. Bu konuda çeşitli spekülasyonlar olsa da en doğru cevap Suzuki’de ve en doğru cevabı da zaman gösterecek… Yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR