2016 Kawasaki Supercharger’lı Modeller mi Geliyor?

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Kawasaki Supercharger’lı Modeller mi Geliyor?

Kawasaki’nin, yaklaşmakta olan Tokyo Motor Show 2015 (29 Ekim-8 Kasım 2015) için Supercharger’lı konsept tasarımlarından bazılarını vitrine çıkarmaya hazırlandığı haberleri ortaya çıkmaya başladı.

Yayılan haberlere göre, modellerden birine Consept SC 01 ismi verilmiş. SC’nin açılımı “Spirit Charger” yani “Ruha Güç Veren”. Kawasaki, bu modeli “Geçmişe Miras Bırakacak Gelecek” olarak adlandırmış. Ayrıca bu modelin, Kawasaki’nin sürüş ideolojisinin bir parçası olarak gördüğü belirtilmiş. Yukarıdaki resim yeni olmamasına rağmen, Kawasaki’nin bunu resmi standına dahil etmesi, bu konsepti sahneye çıkarmaya hazırlandığını ve geleceğin retro-superbike’ı H2 supercharger motorunu kullanacağının bir göstergesi olabilir.


2016 Kawasaki Supercharger’lı Modeller mi Geliyor?   1. İçerik Fotoğrafı

Kawasaki 650cc Ninja S2 Taslak Tasarım (Haberlere Dayanarak)

 

Ayrıca Kawasaki’nin, supercharger’lı model grubunu 650cc Ninja S2 gibi bir modelle daha genişletmeye hazırlandığı söylentileri ile supercharger teknolojisinden faydalanarak bu mekanizmadaki daha fazla modeli piyasaya sürmeye karar vermesi pekte sürpriz olmayacaktır. Zaten Kawasaki, H2 modelini ortaya çıkardığında, firmanın supercharger tecrübesinin yüksek güce sahip motosikletler yanında daha küçük kapasiteli ekonomik motosikletlerde de kullanabileceği haberlerinin yayılmasına sebep olmuştu.


2016 Kawasaki Supercharger’lı Modeller mi Geliyor?   2. İçerik Fotoğrafı


Gelen söylentiler S2’nin, markanın ER6 serisinin temeline dayanan çift silindir bir motor gücüne sahip olacağı yönünde. Diğer zıt bir görüşe göre de, iddia edilen Ninja S2 modelinin, Kawasaki ZX-6R’dan esinlenerek sıralı 4 silindirlik bir güç üreteceği varsayılıyor.

 

Bakalım, söylenti haberlerinin ne kadarı doğru çıkacak, ya Tokyo Motor Show 2015’te ya da EICMA fuarında tüm gerçekler ortaya dökülecek, en iyisi mi bekleyip görelim…  

YORUMLAR