2016 Kawasaki Vulcan S Cafe ve SE Versiyonu Geliyor!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Kawasaki Vulcan S Cafe ve SE Versiyonu Geliyor!

Kawasaki, Orlando’daki AIMExpo’da (American International Motorcycle Expo) Vulcan S’in yeni özel üretim Vulcan S Cafe ve SE versiyonlarını ortaya çıkardı.

Kawasaki deyince ilk etapta akla Racing ve Supersport motosikletler geliyor aslında. Fakat ünlü Japon, Cruiser ve Scooter modelleri ile de gündemde kalmayı yine başarıyor. Hatırlarsınız 2015 senesinde paralel çift silindir 649cc motor gücüne sahip yeni cruiser Vulcan S’i duyurmuştu. Şimdi de sırada 2016 Vulcan S Cafe ve SE var.


2016 Kawasaki Vulcan S Cafe ve SE Versiyonu Geliyor! 1. İçerik Fotoğrafı


2016 Kawasaki Vulcan S Cafe ABS

2016 Vulcan S Cafe’ye resimlerde de görüldüğü üzere yeni ve açık füme ile hafif renklendirilmiş bir rüzgar deflektörü eklenmiş. Özel bir renk skalasına sahip olan Vulcan S Cafe’nin, sürücünün üzerine üzerine gelmesini engelleyen rüzgar koyucusu, ön farın hemen üzerine konumlandırılmış. Ayrıca bu rüzgar deflektörü, 349.95 $’lık fiyatı ve 219.95 $ olan bağlantı aparatı ile de diğer Vulcan S versiyonları için de uygun bir aksesuar. Hatta bu aparat, ön cam aksesuarının monte edilmesinde kullanılan kit ile aynı, böylece Vulcan S sahipleri sadece rüzgarlığı alarak Cafe model görüntüsüne de kavuşabilecekler.


2016 Kawasaki Vulcan S Cafe ve SE Versiyonu Geliyor! 2. İçerik Fotoğrafı


Rüzgar deflektörünün yanı sıra, Vulcan S Cafe, renk skalasına “Mat Karbon Grisi” ve motosikletin orta kısımlarında bulunan yeşil şeritleri ile “Şeker Yeşili” gibi renkler eklemiş. Aynı zamanda Cafe versiyonunda da ABS standart bir donanım. (7,999$ yurt dışı fiyatı) 


2016 Kawasaki Vulcan S ABS SE

2016 Kawasaki Vulcan S Cafe ve SE Versiyonu Geliyor! 3. İçerik Fotoğrafı


Kawasaki, Vulcan S Cafe’ye ilave olarak lastik çevrelerinde mavi şeritleri bulunan iki renk kombinasyonlu Metalik Mavi ve Metalik Kıvılcım Siyahı bulunan özel Vulcan SE versiyonunu da duyurdu. Yine SE versiyonunda da ABS standart. (7,399$ yurt dışı fiyatı)

2016 Kawasaki Vulcan S Cafe ve SE Versiyonu Geliyor! 4. İçerik Fotoğrafı


Vulcan S, Kawasaki’nin Ergo-Fit Sistemi (Ergonomik Uyum) doğrultusunda, rahatlığınız için 3 pozisyona sahip pegler gibi kişiye özel sürüş seçeneklerinin uygulanabildiği, Cruiser stilini ve rahatlığını üstlenen modern ve günümüze ait bir modeli. 

YORUMLAR