2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!

Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ayağında podyumda birinci gelen isim olmayı başarmıştı.

2017 senesinde Ducati ile yoluna devam edecek olan Lorenzo, takımına güzel bir yarış galibiyeti armağan ederek veda etmiş oldu.  Aldığı galibiyet ile ilgili takımına “Teşekkür etmek için en güzel yol” diyen Lorenzo, inanılmaz zaferi ile Yamaha’ya veda etti.


2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Zorlu geçen mücadele sonrasında, 2016 MotoGP Dünya Şampiyonluğu’nu MotoGP Japonya Grand Prix’i sonrasında ilan eden Repsol Honda Pilotu Marc Marquez ikinci olurken, Ducati pilotu Andrea Iannone üçüncü olarak Valencia’da podyumda yer almıştı.


2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Valencia GP’sinde 250.yarışına start veren Lorenzo, bu rakama erişen en genç yarışçı oldu. Mavi renklerle 2010, 2012 ve 2015 senelerinin MotoGP Şampiyonu, 44 galibiyet, 107 podyum ve 39 pole pozisyonunu takiben 2017 senesinde yeni takımı olan Ducati’de mücadeleye kaldığı yerden devam edecek.


2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Yarış sonrası Lorenzo şu şekilde açıklama yaptı: “Son on turda sıkıntı çetim çünkü beş saniyelik bir ara vardı, sonra 4.5…Sonra saniye içerisinde Marc’ı gördüğümde, herşeyi deneyeceğini ve çok hızlı olacağını biliyordum. Arka hakimiyetini kaybetmemek için fazlaca odaklanmak ve çok dikkatli olmak zorundaydım, özellikle son virajda. Önceki turlarda baskı yapıp iyi sürdüğüm için şanslıydım. Yamaha’ya teşekkür etmek için harika bir yöntem – 250. GP startım olan, önce pole pozisyonu ve sonrasında galibiyet ile dolu harika bir hafta sonu.”


2016 MotoGP Valencia, İspanya Yarış Sonuçları

2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı! 4. İçerik Fotoğrafı


2016 MotoGP Genel Sıralama

2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı! 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR