2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları!

2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarla damga vurdular.

2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın final yarışı muhteşem ama bir o kadar da kaza dolu sahnelerle sona erdi. Birincilik unvanına sıkı sıkıya bağlı kalan Taylandlı yarışçı Somkiat Chantra’yı Sepang Uluslararası Pisti’nde Şampiyona ’ya podyumda katılan başarılı Öncü kardeşler, Can Öncü ve Deniz Öncü takip etti. Bahattin Sofuoğlu ise Sepang Pisti’nde, yarışı altıncı sırada tamamladı.


2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları!   1. İçerik Fotoğrafı


Yarış, Sepang’ta ıslak bir zemin üzerinde gerçekleşti, fakat yarışçılar son tura (13.tur) başlarken yaklaşık 5.5 km pistte ıslak lastiklerle yarışırken sağanak henüz tam yağmış değildi.

 

İlk turda Yuki Kunii ile Şampiyona’da çekişen Andi Izdihar ve Ai Ogura’nın ve sonrasında Kazuki Masaki’nin dahil olduğu bir kaza gerçekleşmişti. Bununla birlikte dördüncü turda Masaki’nin birkaç viraj ardından Ogura’nın düştüğü bir kaza daha olmuştu. Havanın değişken ve zor koşulları, Gerry Salim’i de altıncı turda kurban olmaktan kurtaramadı.

 

Bu arada Chantra ve Can Öncü, mücadeleye devam ediyordu, Chantra baskı halinde, Can Öncü ise ikinci sırada güçlü gidiyordu. Izdihar, Deniz Öncü, Ryusei Yamanaka ve Shogo Kawasaki, final yarışında podyumu görmek üzere çekişen isimlerdi. Bu aşamada, Izdihar, 2016 Cup’ı kazanmak için beşinci sırada ya da daha iyi bir sıralamada bitirmesi gerekiyordu.


2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları!   2. İçerik Fotoğrafı

 

Sepang, Malezya Pisti’nde, Can Öncü ve Deniz Öncü, senenin ilk podyum sonuçlarını almayı başarmıştı. Böylece Chantra, Shell Asya Yetenek Kupası’nı kazanan ilk Taylandlı yarışçı oldu.


2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları!   3. İçerik Fotoğrafı

MotoGP'nin yıldız pilotu Valentino Rossi, Öncü kardeşleri tebrik ederken

 

2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nda son yarış sonundaki genel sıralamada Can Öncü 75 Puan ile 9. Sırada, Deniz Öncü ise 72 Puan ile 10. Sırada, Bahattin Sofuoğlu ise 28 Puan ile 16. Sırada yer alıyor. Genç yeteneklerimizin başarılarının daim olmasını diliyoruz.


2016 Shell Asya Yetenek Kupası - Sepang Yarış Sonuçları

2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları!   4. İçerik Fotoğrafı


2016 
Shell Asya Yetenek Kupası Genel Sıralama

2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları!   5. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR