2016 Triumph Bonneville’den İlk Video!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Triumph Bonneville’den İlk Video!

2016 Triumph Bonneville, bulmaca gibi bir video ile ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda, 2016 Triumph Bonneville serisine ait birçok yeni motosiklet, İngiltere’de ve esas olarak Barcelona’nın yakınında bulunan fabrikanın gelişim ve test merkezi çevresinde test esnasında görüntülenmişti. Güzel İngiliz Triumph’ın birkaç yeni modelini ortaya çıkaracağını zaten biliyorduk. Su soğutmalı, 1100cc motor hacmi, geliştirilmiş süspansiyon, frenler ve lastikler ile güncellenmiş Bonneville’in de bunlardan birisi olacağı söyleniyor. Ayrıca güncellenmiş model, yeni şasi ve gövdesi ile ortaya çıkacak.


2016 Triumph Bonneville’den İlk Video!  1. İçerik Fotoğrafı


 

Bonneville, BMW R-nine-T ve son 18 ayda çıkış göstermiş olan birçok custom model ile rekabete girebilmesi için güncelleniyor. Aslına bakarsanız, Triumph’ın 2016 Bonneville serisi söylentilerini onayladığı ve bilmece gibi ortaya çıkan video pekte sürpriz olarak karşılanmadı. “Büyük bir şey Geliyor” (Something bis is coming) sloganıyla başlayan video, tasarım taslakları ve Bonneville’in eski klasik modellerinin anlık görüntüleri ile süslenmiş. Sonrasında konu motosikletin ya da motosikletlerin ortaya çıkacağı 28 Ekim 2015 tarihi beliriyor.


2016 Triumph Bonneville’den İlk Video!  2. İçerik Fotoğrafı

 

Hiç şüphesiz, sıkı Euro4 düzenlemeleri, Triumph’ı retro modelleri için su soğutmalı tasarım için zorlayacak gibi görünüyor. Fakat videoda net olarak görebileceğimiz bir radyatör görüntüsüne de rastlamıyoruz. Buna karşın, geleneksel hava soğutmalı BMW boxer, Indian Scout ve Harley bile halı hazırda sıvı soğutmalıya ya da kısmi sıvı soğutmalıya geçmiş durumdalar.

 

Aynı zamanda 2017’de ABS’nin zorunlu olmasıyla Triumph, Bonneville serisi yeni modellerini güncelleyebilir. Bütün söylentiler, haberler ve varsayımlar için Triumph’un yeni motosikletleri ile ilgili resmi olarak yapacağı duyuruya kadar birkaç hafta daha bekleyeceğiz.


Triumph Bonneville'in videosu için:


YORUMLAR