2016 Yeni Ducati Modelleri Yolda!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Yeni Ducati Modelleri Yolda!

Ducati 959 Panigale ve Hypermotard 939 Yolda, yeni Panigale ve Hypermotard modellerinin 2016 için emisyon sertifikaları onaylandı.

Devri kapanmak üzere gibi görünen Ducati 899 Panigale, 2016’da 959 Panigale ile yer değiştirecek. Spor tarza sahip bu yeni motosiklet, California Hava Kaynakları Kurulu (California Air Resources Board-CARB) tarafından, eyalette satışa çıkması için onaylanan bir karar belgesi ile ortaya çıkmış oldu.


2016 Yeni Ducati Modelleri Yolda!  1. İçerik Fotoğrafı

 

Yeni 959 Panigale’in, yine CARB sayesinde ortaya çıkan Hypermotard 939 gibi Ducati’nin kasım ayında Milano’da gerçekleşecek olan EICMA fuarında sunmaya söz verdiği dokuz modelden birisi olacağı kesin. Bu belgeye göre, 959 Panigale’in motor hacmi 899 cc’den 56 cc’lik bir artışla 959 cc’ye çıkıyor. Belgede daha fazla detay olmamasına rağmen, bu motosikletin de diğer Ducati spor motosikletler gibi V-Twin bir motora sahip olacağı varsayılabilir. Daha büyük bir motor gücüne rağmen, 1 Ocak 2016’dan itibaren yürürlüğe girecek olan Euro 4 Emisyon Standartları’nı yakalamak için 959 Panigale, 899’dan daha düşük hidrojen karbon ve karbon monoksit seviyelerine sahip.

 

Yine aynı kurul tarafından onaylanan belgeye göre, Hypermotard 939’un 937 cc olduğu göze çarpıyor. 937 cc lik motor gücü, daha önceki 821 cc gücün yerini alacak. İlgili belgeye göre bu motor, Hypermotard Base 939, Hypermotard SP 939 ve Hypermotard Hyperstrada 939 versiyonları ile Hypermotard’ın 3 modelinde kullanılacak.

2016 Yeni Ducati Modelleri Yolda!  2. İçerik Fotoğrafı


Ducati’nin CEO’su Claudio Domenicali, bu iki yeni model ile daha önce içinde bulunmadıkları bir segmente giriş yapacaklarını belirterek, EICMA’da tanıtılacak diğer yeni modellerin de aynı etkiyi yaratacağından bahsetmişti.

Ayrıca Ducati’nin paylaştığı gizemli ve ilginç videonun, EICMA’da tanıtmaya söz verdiği yeni bir modelin mi yoksa yeni dokuz modelin mi bir imasını taşıyor, tam olarak bilemiyoruz. 44 saniyelik videoda, bazı siyah objeleri göstermeden önce “Bu Siyahtır” diyerek daha sonra da “Siyah Nedir?” diye sorması da videoyu oldukça enteresan kılıyor. Yılın bu zamanlarında, motosiklet üreticilerinin bizimle yeni modellerin haberini veren bulmaca dolu videolar ve imalı resimler paylaştığı anlardayız. “Siyah zariftir, siyah serttir, siyah belirgindir, siyah gizemlidir, siyah vahşidir” mesajlarıyla, 16 Kasım 2015’te EICMA öncesi Ducati’nin yapacağı basın toplantısında bizleri yeniliklerin beklediği mesajı veriliyor. İlave olarak yapılan bir basın bildirisinde, “Bu Siyahtır, Ducati hikayeleri değiştirir. Ducati için yeni bir hikaye anlatma zamanı. Başlamak üzere olan bu hikaye incelikli, zarif ve gizemli, henüz şirket tarafından keşfedilmemiş yeni bir dünyaya hükmediyor. Sonunda 2016 için olan yeniliklerimizi ortaya çıkaracağımız tarihte yani 16 Kasım 2015’te yepyeni bir dünya canlanıyor.” şeklinde sır dolu ifadelere yer verilmiş.

Hikaye, üç farklı formatta geliştirilmiş “Bu Siyahtır” isimli bir proje ile başlıyor. Multi medya kurguları, video gönderimi, yayınlanmamış müzikler. “Söyleyecek yeni bir hikaye” www.ducati.com sitesinden de takip ediliyor.

Tüm Ducati severlerin EICMA Milano fuarını heyecanla beklediği ortada, bekleyelim ve görelim…

This is Black Ducati Videosu İçin:

YORUMLAR