2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek!

Motosiklet sektörünün iki önemli organizasyonu Intermot Fuarı Ekim’de Almanya’da, EICMA Fuarı ise Kasım’da Milano’da gerçekleşecek. Başlıkla ne mi ilgisi var? Alman Bavyeralı’nın bu iki fuara her zaman bombaları olmuştur. Haberimizde bunlara bir göz atalım istedik.

2017 BMW  Yeni Modeller  

BMW Motorrad tarafından, INTERMOT gibi önemli bir fuarda iki yeni model ortaya çıkarılacağı haberleri yayıldı. Bu iki modelin neler olabileceği hakkındaki haberimizde gelin öncelikle bildiklerimizden başlayalım.


2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek! 1. İçerik Fotoğrafı

BMW R nineT


Alman markanın R nineT modeline ait “Pure” ve “Racer” isimli iki varyasyonunun üretime gireceği, BMW Motorrad’ın başvurduğu CARB evrakları ile beraber neredeyse kesinleşmiş bir bilgi. (İlgili haberimiz: http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/iki-yeni-bmw-r-ninet-modeli-mi-geliyor-3200 ) Fakat markanın bu serveti, INTERMOT gibi önemli bir organizasyonda biranda gözler önüne sermek istemeyeceği düşünülebilir. Çünkü sonrasında Kasım ayında sektörün en büyüklerinden olan EICMA fuarı gerçekleşecek ve doğal olarak BMW, R nineT’nin kardeşlerinden birisini oraya da saklamak isteyebilir. Ama sağ gösterip sol vurmayı seven firma, bunun tersini de gerçekleştirip her iki modeli de INTERMOT fuarında ortaya çıkarabilir.


2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek! 2. İçerik Fotoğrafı

BMW G310R


2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek! 3. İçerik Fotoğrafı

TVS Akula 310 Konsept - Daha Sonra Firma Tarafından, Üretim Hali ile Apache RTR300 Adını Aldı. (Bu arada Akula, Rusça'da Köpekbalığı anlamına geliyor.)


Savları biraz daha derinleştirelim, bilindiği üzere BMW’nin G310R platformundan üreteceği çeşitli modellerin de gelmesi bekleniyor. Örneğin küçük segmentteki modelin spor versiyonunun, BMW’nin Hindistan’daki teknik destek ortağı TVS tarafından çıkarıldığı gibi… Bavyeralı’nın, G310R haricinde aynı segmentte bir de ADV model ortaya çıkaracağı konuşulan diğer haberler arasında. Enduro segmentinde bu hacimlerde bir BMW fikri, kulağa pek hoş gelen güzel bir fikir. (BMW’den resmi olmayan duyumlarımızın da bu yönde olduğunu belirtelim). Aslına bakacak olursak 2017 senesi için bu bahsedilenlerden en az bir tanesinin INTERMOT ya da EICMA gibi ortaya çıkması en uygun organizasyonlarda göz kırpması çokta mantıklı. G310R platformundaki beklenen model, INTERMOT Fuarı’nda olmazsa EICMA’da yüzünü mutlaka gösterecektir.


2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek! 4. İçerik Fotoğrafı


Daha yüksek segmente göz atacak olursak, nisan aylarında BMW’nin “XDiavel Killer” (XDiavel Katili) söylemiyle performans cruiser kategorisinde Ducati ile aynı anlayışı ve fikri paylaşacak bir model hazırlığı içerisinde olduğu söyleniyordu. Çıkan habere göre firma, kendi türünde bir model üzerinde çalışmakta. Bakalım, bu söylenti haber ne kadar gerçekçi çıkacak. (Bu arada firmadan edindiğimiz resmi olmayan bilgiler ışığında, şimdilik bu haberin sadece söylentiden ibaret olduğunu belirtebiliriz.)


2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek! 5. İçerik Fotoğrafı

Intermot Fuarı BMW S1000RR Tanıtımı


Peki, INTERMOT’ta çıkması beklenen bu modellerden birisi, en son 2015 senesinde güncellenen BMW S1000RR olabilir mi? “2 sene” süresi, belki de S1000RR için BMW’nin model tazelemesinin sonrasında yeni bir superbike ortaya çıkarılması için beklenebilecek en kısa zaman. Yani güncelleme gelebilir mi? Evet, neden olmasın?


2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek! 6. İçerik Fotoğrafı

2015 EICMA Fuarı BMW Standı BMW S1000XR


2017 BMW Yeni Modeller INTERMOT Fuarında Sergilenecek! 7. İçerik Fotoğrafı

2016 BMW S1000R


Bununla beraber, BMW S1000R ve BMW S1000XR modellerinin de model güncellemesine uğraması beklenen yeniliklerden. Özellikle S1000XR modelinin güncellenmesi söz konusu olabilir. Neden mi?  Kullanıcılarının, adventure-spor özelliklerinin keyfini sürmesini engelleyen vibrasyon ve diğer sorunlardan ötürü ve bir de Multistrada alternatifi gibi kullanıcılarını daha da heyecanlandırmasını sağlamak amacıyla. Bu arada Almanya’daki Oschersleben pistinde, bir izleyicinin güncellenmiş 2017 BMW S1000R görüp fotoğraflarını bir medya kuruluşuna göndermesi ve ardından internette yayılması gibi bir haber de mevcut. Fazla uzatmadan S1000R’ın daha fazla güncelleme ile tazelendiği, S1000RR ve S1000XR’ın ise küçük değişikliklerle güncelleme geçireceği de yine firmadan aldığımız duyumlar arasında yer alıyor.


5-9 Ekim 2016 tarihleri arasında INTERMOT ve 10-13 Kasım 2016 tarihlerindeki EICMA fuarlarından önce haberler gelmeye başladıkça sizlerle paylaşıyor olacağız.

YORUMLAR