2017'de Ducati Multistrada’nın Yeni Versiyonu; Multistrada 939 mu Geliyor?

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2017'de Ducati Multistrada’nın Yeni Versiyonu; Multistrada 939 mu Geliyor?

İtalyan basınında yayınlanan bir fotoğraf, “Ünlü Ducati’nin küçük bir versiyonu Multistrada 939 mu yolda?” tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Ducati Multistrada'nın  fotoğrafı, İtalyan bir basın kuruluşu tarafından yayınlanmış durumda. Ortaya atılan iddialara göre bu model, şu anki 1200cc modelden fiziken daha küçük görünen Ducati Multistrada’nın gelecek olan yeni versiyonu.

Test sürüşü sırasında fotoğraflandığı iddia edilen ve ünlü modelin tekrar gündeme gelmesine yol açan fotoğraf, akıllara “Ducati Multistrada 939 mu geliyor?” sorusunu getirmiyor değil. Ayrıca ilave olarak muhtemelen bu da “2017 senesi için Euro4 uyumlu bir motor” cümlesini çağrıştırmayı başarıyor.


2017'de Ducati Multistrada’nın Yeni Versiyonu; Multistrada 939 mu Geliyor? 1. İçerik Fotoğrafı

Ducati Multistrada 1200


Fotoğraftan çok detay kestirmek mümkün olmasa da modelin, çift taraflı arka maşa kurgusuna sahip olduğunu düşündüren bir görüntüsü mevcut. Fakat ne var ki fotoğraflanan bu modelin, şu anki Multistrada modelleri ile benzer bir şasi paylaştığı daha net hissedilebiliyor. Trellis parçalı (Kafes çerçeve) şasi ve döküm, Hypermotard 939’dan ziyade Multistrada 1200 modelleri ile örtüşen bir görünüme sahip.


Şunu açıkça söylemek gerekirse, bu ayarda bir fotoğraftan net bir şeyler açığa çıkarmak oldukça zor fakat ilgili modeli tetikleyen yayın kuruluşun bilgisine göre de objektiflere takılan bu model, daha yüksek hacimli abilerinden fiziksel anlamda çok daha küçük.


2017'de Ducati Multistrada’nın Yeni Versiyonu; Multistrada 939 mu Geliyor? 2. İçerik Fotoğrafı


Testte yakalandığı iddia edilen model, kamufle edilmiş edilmesine ama sürücünün düşük bir oturuş pozisyonunda oturuyormuş gibi durması da gözlerden kaçmıyor. Hemen kıyaslayacak olursak, sürücünün Multistrada 1200 modelinden çok daha kolay yere ulaşma durumu söz konusu, belki de bu şekilde düşünülmesi isteniyor. Ama bu yorum, biraz da küçük segment görünümünden etkilenmekten kaynaklanabilir. Tekrarlayacak olursak, daha net bir fotoğraf ile daha çok bilgi edinebilme şansımız olurdu.


Daha önce Ducati’nin kullandığı Monster serileri gibi: Monster 821 modelinde çift taraflı maşa bulunurken Monster 1200’de tek taraflı arka maşa bulunmakta. Buradan da bir varsayım yaparak benzer bir şekilde "Ducati Multistrada 1200cc’nin tek taraflı olması gibi küçük segmenti 939 modeli de çift taraflı maşa kurgusuna sahip mi acaba?" sorusu ile beraber daha net ve detaylı bilgilerin gelmesini bekliyoruz...

YORUMLAR