2017 Kawasaki ZX-10R’dan Müthiş Yeni Bir Renk!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2017 Kawasaki ZX-10R’dan Müthiş Yeni Bir Renk!

Kawasaki, WSBK’nin lider motosikleti ZX-10R modelinin 2017 senesi için yeni bir renge kavuşacağını duyurdu.

Yeni renk, bildiğimiz Lime Yeşil/Siyah “KRT Replica” rengin yanı sıra İnci Kar Fırtına Beyazı/Metalik Açık Düz Titanyum olarak renk yelpazesinde yerini alacak. Şu anki WSBK Şampiyonası’nın lider motosikleti ZX-10R superbike modelin üretim modeli böylece bu havalı yeni inci rengi ile aileye katılmış olacak.


2017 Kawasaki ZX-10R’dan Müthiş Yeni Bir Renk! 1. İçerik Fotoğrafı


2017 Model ZX-10R Yeni Rengi -  İnci Kar Fırtına Beyazı/Metalik Açık Düz Titanyum


2017 <a href=Kawasaki ZX-10R’dan Müthiş Yeni Bir Renk! 2. İçerik Fotoğrafı" src="https://media.motoron.com.tr/habericerik/2017-kawasaki-zx-10r-dan-muthis-yeni-bir-renk-foto-2.jpg" style="line-height: 1.231;">

2017 Model ZX-10R Yeni Rengi

ZX-10R modeline eklenecek bu renk seçeneğinin, zamanı belli olmasa da Avustralya’da model serisine katılması bekleniyor. 2017 model Ninja ZX-10R, yeni ön çamurluk ve arka amartisör yayı rengi gibi birkaç temel değişiklik haricinde hemen hemen hiç değişikliğe uğramamış olan bu nefis 2016 modeli ile tutkunlarını mest etmeye devam edecek.


2017 Kawasaki ZX-10R’dan Müthiş Yeni Bir Renk! 3. İçerik Fotoğrafı

2016  Mazda Raceway Laguna Seca Amerika Etabında Jonathan Rea

World Super Bike’da Kawasaki’nin hızlı yarışçıları aldıkları zaferlerle ve kazandıkları yarışlarla ZX-10R modelin gelişen yıldız olduğunu her seferinde gözler önüne seriyor. 2015 senesinde Kawasaki yarışçısı Jonathan Rea ve 2013 yılında Tom Skyes, WSBK’ta birinciliği göğüsleyen isimler olmayı başarmışlardı. Bu sene ise WSBK genel sıralamada yine birinci sırada Jonathan Rea ve ikinci sırada Tom Skyes başrollerde bulunuyor.


2017 Kawasaki ZX-10R’dan Müthiş Yeni Bir Renk! 4. İçerik Fotoğrafı

Kawasaki Racing Team Yarışçıları 66 Numara ile Tom Skyes ve 1 Numara ile Jonathan Rea

Hatta öyle ki Kawasaki pilotları Jonathan Rea ve Tom Sykes, şu aralar WSBK’da birinci ya da ikinci olmakla meşgulken ve 2016 Şampiyonası yürek hoplatan bir finale doğru giderken bile KRT, 2017 modeli test edip hayata geçirmek için gelecek planları yapmaya devam ediyor. KRT’in Pazarlama Müdürü Biel Roda; “Her sezon bazı SBK rauntlarından sonra ZX-10R için bağımsız ve planlanmış test seansları düzenleniyor. Bu seansların amacı, yeni ayar seçeneklerini anlamak ve bir tur zamanında saniyenin binde birini tıraşlayabilecek yeni fikirler tecrübe ettirmek. Bu da bir yarışta birinci ve ikinci arasındaki farklılık anlamına geliyor. Kawasaki Motors Europe ile yakın bir şekilde çalışarak, Ninja ZX-10R’ın ilk modellerini garanti altına almak için her zaman oldukça meraklıyız. Yine aynı şekilde Ninja ZX-10R’ın ilk modellerini her yıl güncellemek ve yarış motosikletlerimizi tazelemek, Kawasaki showroomlarındaki motorun tipini birçok yönden yansıttığına emin olmak için çokça çalışıyoruz.”

Son olarak Kawasaki’nin Türkiye Distribütörü Z-Moto’dan aldığımız bilgiye göre hem zarif hem gösterişli bu yeni rengin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

YORUMLAR