2017 Triumph Street Cup – Intermot 2016

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2017 Triumph Street Cup – Intermot 2016

1960’ların İngiltere’sinde caddelerde dolaşmaya başladığından beri Cafe Racer’lar, motosiklet tutkunlarını büyülemeye devam etmekte. Bu zamanlardan beri, Cafe Racer hareketini ön planda tutan İngiliz marka, geleneği 2017 Triumph Street Cup ile sürdürüyor.

2017 Triumph Street Cup, Intermot’ta tanıtıldı.


Göz alıcı retro serisi ile dikkat çeken Triumph, 2017 senesi için Intermot Fuarı’nda üç model daha sunarak herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Serinin genişlemesine olanak sağlayan ve Street Twin’deki 900cc motor özelliklerini gösteren Retro-stili ile T100 Bonneville, T100 Siyah ve sportif Street Cup, üç model olarak aileye katıldı.
2017 Triumph Street Cup – Intermot 2016 1. İçerik Fotoğrafı

2017 Triumph Street Cup Yarış Sarısı ve Gümüş Buz Rengi


Bu modeller içerisinden Street Cup modelini, T120 Thruxton’un güç, fiyat ve ebat olarak daha mütevazi modeli olarak tanımlayabiliriz. Street Twin’e benzer şasisi ile arkada daha uzun KYB süspansiyonları bulunuyor. Triumph’ın küçük motorunu kullanmasına rağmen, tasarım ve detaylar, markaya yakışır biçimde hala üstün kalitede.


2017 Triumph Street Cup – Intermot 2016 2. İçerik Fotoğrafı

2017 Triumph Street Cup Intermot'ta

 

Street Cup modelinde, ABS, çekiş kontrolü ve Triumph’ın “Tork Yardımcı” debriyaj sistemi, USB şarj girişi ve  immobilizer bulunuyor. 2017 Triumph Street Cup’ın kurşuni selesi, çıkartılabilir sele kılıfı, özellikle siyah ve gümüşi iki ton renk seçeneği ile cafe racerların altın çağına geri dönüş başlıyor. Modele can veren, tüm seride bulunan 900cc Yüksek Tork Bonneville motoru fakat Street Cup kendisine has daha kısa ve hafif çift saten siyah ve paslanmaz çelik susturucuya, ride-by-wire sistemine, değiştirilebilir çekiş kontrolüne, kardeşleri gibi ABS ve tork yardımcı debriyaja sahip.


2017 Triumph Street Cup – Intermot 2016 3. İçerik Fotoğrafı

2017 Triumph Street Cup Siyah ve Gümüş Buz Rengi

 

İki renk seçeneğine sahip olacak modelde, el ustalığı ile uygulanmış siyah kaplama Gümüş Buz ve Yarış Sarısı, el ustalığı ile uygulanmış altın kaplama ve altın tekerlek şeritleri ile Siyah ve Gümüş Buz Rengi bulunuyor.

 

Triumph, içerisinde Vance & Hines egzoz sitemi bulunan 120’ye yakın tamamlayıcı parçayı, sürücünün kendi zevkine göre tasarlaması için custom amacıyla ön plana çıkaracak.

YORUMLAR