23-24 Nisan 2016 Tarihlerinde Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi, Bozdağ Festivali’ni Gerçekleştirdi.

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

23-24 Nisan 2016 Tarihlerinde Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi, Bozdağ Festivali’ni Gerçekleştirdi.

RX3i Evo Kullanıcıları Facebook sayfası yöneticisi Mehmet Aydınkal tarafından ilk kez düzenlenen ve Uğur Motorlu Araçlar (UMA) sponsorluğu ile gerçekleştirilen “Bozdağ Festivali” 23-24 Nisan 2016 tarihleri arasında oldukça kalabalık ve renkli bir katılım eşliğinde tamamlandı.

Ödemiş’in Gölcük beldesinde ilk defa gerçekleştirilen festival, iki teker tutkunu dostların katılımı eşliğinde gerçekleşti. Katılan gruplar içerisinde, Mondial RX3i Evo Türkiye, Marsiyass Vip World, Gördes Motosiklet Grubu, Salihli Enduro & Touring Grubu, Salihli Motosiklet Grubu, Türk Chopper Salihli, Ödemiş Motosiklet Grubu, Efe Enduro, Aydın Efe Sürücüler, Manisa Route 45, Bergama Motosiklet Kulübü, Turgutlu Cross Enduro, Ekomoto, TR Riders bulunmaktaydı.


23-24 Nisan 2016 Tarihlerinde Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi, Bozdağ Festivali’ni Gerçekleştirdi. 1. İçerik Fotoğrafı


İlk olarak festivalin organizatörü Mehmet Aydınkal, RX3i Evo kullanıcıları ve UMA çalışanları aracılığı ile sosyal medyada yapılan duyurular eşliğinde katılımcı sayısının artmasını sağlamış.


23-24 Nisan 2016 Tarihlerinde Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi, Bozdağ Festivali’ni Gerçekleştirdi. 2. İçerik Fotoğrafı


Aynı tarihte yani 23 Nisan 2016 tarihinde Ankara’ya yapılan “Türkiye Cumhuriyeti Motorcuları Teröre Lanet Sürüşü”, festival tarihi belirlendikten sonra düzenlenmiş bir organizasyon olduğu için Ankara’ya gidemeyen motosiklet severler, bu anlamlı organizasyona katılamasalar da, Ankara’ya giden ekip gibi aynı yerden yaptırıp giydikleri Türk Bayrağı yelekleri ile kortejde yerlerini aldılar. Aynen benim gibi isteyip te Ankara’ya gidemeseler bile yüreklerinin orada olduğu hem giydikleri yeleklerden hem de Türk bayraklı motosikletleri ile gerçekleştirdikleri 23 Nisan kortejinden belli oluyordu.

RX3i Evo kullanıcıları başta olmak üzere tüm motosiklet severlerin katılımına açık olan festival, yoğun katılım ile önce Ödemiş’in merkezinde buluşma ile başladı. Her markadan motosiklet sahibi ve festivale katılmak isteyen tutkunların teker teker toplanıp sohbet etmeye başladığı meydanda, Ödemişlilerin ilgisi de oldukça fazlaydı. Dostluğun ve birliğin öncülük yaptığı bu buluşmada, 23 Nisan dolayısıyla Türk bayraklarının bulunduğu motosiklet sahipleri, bir sonraki nokta olan Birgi köyüne gitmek için yavaş yavaş hazırlıklarına başlamışlardı.


23-24 Nisan 2016 Tarihlerinde Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi, Bozdağ Festivali’ni Gerçekleştirdi. 3. İçerik Fotoğrafı


Yazdan kalma bir havada toplanan motosiklet severler, kortej eşliğinde tarih kokan Birgi köyünü ziyaret ettikten sonra, doğasıyla ün yapmış güzel mi güzel manzarasıyla Gölcük Gölü kamp alanına doğru yola çıktılar. Uğur Motorlu Araçlar (UMA) sponsorluğunda gerçekleştirilen bu güzel etkinlikte, Mondial Mühendisleri tarafından “Ürün Kullanımı ve Pratik Bakım Eğitimi” verildi ve bir diğer yandan da katılımcılara, RX3i Evo ile ilgili çeşitli hediyeler dağıtıldı.

RX3i Evo Kullanıcılarının düzenlediği ve Mondial’in sponsorluğu ile ilk olmasına rağmen toplam katılımcı sayısının 300’ü bulduğu festivalde, yüksek katılımlı RX3i Evo Mondial kullanıcısı yer aldı. Halat çekme, çuval yarışı, yavaş gitme yarışı gibi çeşitli etkinliklerin düzenlendiği festivalde, gece de RX3i Evo hakkında soru cevap bölümü ve tanıtıcı bir sunum gerçekleştirildi.


23-24 Nisan 2016 Tarihlerinde Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi, Bozdağ Festivali’ni Gerçekleştirdi. 4. İçerik Fotoğrafı

 

Herhangi bir marka ayırt etmeden “Tek Derdimiz İki Teker Dostluğu” anlamına gelen tüm motosiklet kullanıcılarının davetli olduğu festivale ilgi gerçekten oldukça fazlaydı.

23-24 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşen RX3i Evo Kullanıcıları Festivali hakkında detaylı bilgi, Mondial çalışanları ile röportajlar ve 2016 senesi için yenilenen özellikleri ile RX3i Evo, kullanıcıları ile festivalde yaptığımız birbirinden samimi söyleşiler ve renkli görüntüler ilerleyen sayılarımızda sizlerle birlikte olacak. 

YORUMLAR