250'lik Triumph Yolda

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

250'lik Triumph Yolda

Triumph'un 250 cc'lik modeli, abileri ile test sürüşündeyken ajan objektiflere yakalandı.

Daytona 250 veya Street 250... İsmi henüz İngiliz marka tarafından açıklanmış olmasa da Triumph'un 250 cc'lik bir motosiklet çıkartacağı biliniyordu. Hindistan'da üretim furyasına katılmak isteyen markalardan biri olan Triumph küçük hacimli bu motosikletini ilk olarak Hindistan pazarı için üretmeyi planlıyor. Elbette “Daytona 250 (?)” dünaydaki başka motosiklet pazarlarına da dağıtılacak. Triumph'un bu kararıyla geçmişte Royal Enfield'la yaşanan İngiliz-Hint ortaklığı devam etmiş olacak.

 

250'lik Triumph Yolda 1. İçerik Fotoğrafı

 

Abileri 2014 Daytona 675'leri takip ederken objektiflere yakalanan 250cc'lik İngilizler özellikle gövde görünüşüyle birbirleriyle oldukça büyük benzerlik gösteriyor. Küçük Triumph'un arka salıncak yapısı, önde tek disk freni ve yolcu tutamaçlarıyla bu sınıfta büyük başarı yakalayan Honda CBR 250R ile de benzerlik gösterdiği de söylenebilir.

 

Triumph'um 250 cc'lik tek silindirli bu sporcusu görmek için 2015 yılını beklememiz gerekecek. O zamana kadar geçen süre içerisinde 250 cc'lik bu sınıfta diğer markaların da yeni modelleri ve geliştirmeleri sonucunda, beklentilerin ve standartların da değişebileceğini unutmamak gerek. Bu sebeple 2015 yılında şu anda resimlerde gördüğümüz motosikletten görüntü olarak olmasa da donanım olarak daha farklı bir araçla karşılaşmamız mümkün.

 

250'lik Triumph Yolda 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR