29 Ekim Cumhuriyet Bayram Korteji

Etkinlik Yazar: Pervin Ozulu

29 Ekim Cumhuriyet Bayram Korteji

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu yıl dönümü dev bir motosiklet kortej ile coşkuyla kutlanacak.


Türkiye, yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayram gününde dev bir motosiklet kortejine tanık olacak.

Düzenlenen bu harika sürüş organizasyon için ilk kez dünyada eşi benzeri olmayan havadan çekim yapılacak. Tam 10 Adet Drone profesyonel pilotlar eşliğinde bu çekimler yapılacak ve tekrarı imkansız görüntüler alınacak.


Bu kortejin heyecanı ve katılımı inanılmaz boyutlarda olacak.


29 Ekim Cumhuriyet Bayram Korteji 1. İçerik Fotoğrafı


29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan bir anayasa değişikliğiyle Türkiye’nin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak belirlenmiştir. Ulu Önder Atatürk, diğer bayramlar gibi bu bayramı da gelecek nesillere bir miras olarak bırakmıştır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayram Korteji 2. İçerik Fotoğrafı


Yarın düzenlenen etkinliğe binlerce motorcu katılacak ve milyonlarca vatanseverlerin yüreğindeki ses olacak. Türk Bayraklarımızı motorlarımızın baş tacı yapıp gururla yollarda taşıyacağız. 


29 Ekim Cumhuriyet Bayram Korteji 3. İçerik Fotoğrafı


Türkiye Motosiklet Platformunun ( T.M.P )  bu önemli gün için düzenlediği etkinlik için paylaştıkları bilgiler:

SUADİYE OTELİ ÖNÜ BULUŞMA: SAAT 11:00
KESİN HAREKET SAATİ: 13 00 
GÜZERGAH: BAĞDAT CAD, FENERBAHÇE’DEN ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ YOLU, ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ BEŞİKTAŞ ÇIKIŞI İLE BARBAROS BULVARI, BEŞİKTAŞ, DOLMABAHÇE, KARAKÖY, EMİNÖNÜ, CİBALİ, BALAT, EDİRNEKAPI ÇIKIŞINDAN HALİÇ KÖPRÜSÜ ÇIKIŞI VE EDİRNEKAPI ŞEHİTLİĞİ

29 EKİM CUMHURİYET KORTEJİNDE BULUŞALIM!

Türkiye'nin dört bir yanından getirilen şehit toprakları Edirnekapı'da yatan şehitlerin toprağı ile buluşacak!

İlk kez dünyada eşi benzeri olmayan havadan çekim bu kortejde yapılacaktır. Tam 10 Adet Drone profesyonel pilotlar eşliğinde çekim yapacak ve tekrarı imkansız görüntüler alınacaktır.

Ülkemizdeki motosiklet camiasının kar amacı gütmeyen en ciddi sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Motosiklet Platformu ( T.M.P ) uzun yıllardır resmi günlerde kortej düzenlemektedir.
Bu yıl da, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kortejini organize ediyor ve her yıl olduğu gibi çok yüksek bir katılım sağlanacağını öngörüyoruz.
Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan 15 Temmuz Şehitler köprüsünden geçecek olan kortej aynı zamanda motosikletlerin farkındalığı ve motosikletçilere dikkat çekilmesi adına Türkiye Motosiklet Platformu önderliğinde gerçekleştirilecektir. 

29 Ekim'de tüm il ve ilçelerden ve hatta yurt dışından 29 Ekim Cumhuriyet Kortejine katılım bekliyor, birlikte sürmeyi umuyoruz.

YORUMLAR