29 Ekim Cumhuriyet Kortejine Sen De Katıl

Sektörel Yazar: Pervin Ozulu

29 Ekim Cumhuriyet Kortejine Sen De Katıl

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ve ŞEHİTLERE SAYGI SÜRÜŞÜ

Cumhuriyet Bayramı her yıl 29 Ekim'de ulusça, kıvançla kutladığımız bir milli gündür. Bu günde yurdumuzun hemen her yerinde ve okullarımızda törenler düzenlenir, konuşmalar yapılır, şiirler okunur ve şölenler verilir. Bugün bizim için önemli ve değerli bir gündür. Çünkü bugünde, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet kurulmuş ve insanlar Cumhuriyetle birlikte özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi unsurları kavramıştır. Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.

 

29 Ekim Cumhuriyet Kortejine Sen De Katıl 1. İçerik Fotoğrafı


Zaten ulu önder Atatürk'ün de dediği gibi : " Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir." Atatürk bu sözüyle, Türk ulusuna yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Çünkü Cumhuriyet bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik gibi kavramları içinde barındırır. Atalarımızın bizlere bıraktığı Cumhuriyeti her yıl 29 Ekim'de kıvançla bu milli bayramı kutlar, ulusça seviniriz.

 

29 Ekim Cumhuriyet Kortejine Sen De Katıl 2. İçerik Fotoğrafı


Türkiye Motosiklet Platformu korteji bu yıl "29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ve ŞEHİTLERE SAYGI SÜRÜŞÜ" olarak düzenleniyor. Birçok motosiklet kulübünün katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Korteji bu yıl da her zamanki geleneksel yerinden gururla hareket edecek. 

Dosta düşmana "BİZ BURADAYIZ" demek, değerlerinize sahip çıkmak için bize katılın.

Motorlarımızı bayraklarımızla donatalım, Kırmızı ve Beyaz renkler ağırlıkta giyinelim ve bu anlamlı günü daha da anlamlı hale getirelim. Bu sürüş için gerekli tüm izinler ve onaylar alınmıştır, polis ve yunus eşliğinde ve yüzlerce motorcunun katıldığı ihtişamlı bir sürüş olacaktır.

 

Program :

KORTEJ :

Anadolu yakası Kortej için buluşma yeri Suadiye Oteli Önü
Buluşma Saati : 11:30
Hareket Saati : 13:00

Avrupa yakası Kortej için buluşma yeri Dolmabahçe
Buluşma Saati : 13 :00
Hareket Saati : 13:40 (Anadolu yakası grubunun gelişi ile hareket edilecektir.)

Güzergah: 

Suadiye otel önünde buluşup hareketle birlikte Bağdat Caddesi'nde kortej sürüşü başlayacaktır ve Dolmabahçe’den korteje katılım eklenip Edirne Kapı Şehitliği'ne gidilecektir.

Edirne Kapı Şehitliğinde tören ile günün anlam ve değerine laik bir kutlama yapılacak.

29 Ekim Cumhuriyet Kortejine Sen De Katıl 3. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR