4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı

Gezi Yazar: Erkin Yeşil

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı

Artık geleneksel hale gelen YoldanÇık kamplarının dördüncüsünü Haziran ayının ilk haftası Düzce Cumayeri’nde PCXTürk grubunun katılımı ile gerçekleştirdik.

Kamp yerimiz olan Nehirevi, Melen Çayı’nın hemen yanında aynı zamanda rafting yapılabilen bir tesis olduğundan, üç gün boyunca hem kamp yapmanın hem de raftingin tadını çıkardık.


Sıcak ama yağmurlu geçen kampımıza değişik illlerden yaklaşık 150 kişi katıldı. Gerek motosikletiyle, gerek otomobili ile gelenler Düzce’nin bu az bilinen bölgesini de görmüş oldu. Buraya hala gelemeyenler elini çabuk tutsun, çünkü bir yıl içinde bu cennet bölge baraj yapımı yüzünden sular altında kalacak. Kampa katılan PCXTürk grubunun başkanı Selamet Bostan’ın kamp izlenimlerini paylaşalım:  

 

 

Haziran’ın ilk haftası yapılan YoldanÇık Düzce Nehirevi kampına PCXTürk motosiklet grubumla birlikte Cumartesi günü katıldık. Yolculuğumuz sabah 06:30’da, 15 motosiklet 17 kişiyle İstanbul’dan başladı ve saat 11:30’da Nehirevi’ne gelerek bitti. 200 km yol bu kadar uzun sürer mi derseniz, bizim gibi yolda bolca çay, kahve molası verip bir de kahvaltı yaparsanız sürer.


4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 1. İçerik Fotoğrafı

 


Kampa gitmeden önce hava durumu yağmurlu gösteriyordu fakat yol boyunca hiç yağmurla karşılaşmadık. Mekana gelince aslında biraz karamsarlığa kapıldık. Çünkü etrafta çok fazla kamp harici rafting grubu vardı ve mekan girişi sırasında biraz zorlandık. Çadırları kuracağımız alana gelince ise erken gelmediğimizden dolayı en güzel ağaç altlarının kapıldığını gördük. Yine de bizler yan yana güzelce yerleşmeyi başardık.

 

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 2. İçerik Fotoğrafı


 

Artık herşey hazırdı, çadırlarımızı kurduk ve kıyafetlerimizi değiştirdik. Tek eksik kalan şey, öğle yemeği vakti gelmesiyle karnımızı doyurmaktı. Onu da 7 km ötedeki Cumayeri Köyü’ne giderek hallettik. Köy dönüşünde biraz yağmura yakalandık. Yağmur iyi ki yağdı, çünkü hepimiz yorgunduk ve yağmur yağınca çadırlarımıza girerek hem yağmur sesi hem de nehir sesiyle güzel bi uyku çektik.

 

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 3. İçerik Fotoğrafı


 

Akşam olunca kamp alanı rafting gruplarının gitmesiyle mükemmel hale geldi. Her ekip kendi ateşini yaktı, herkes yemeğini, ateşini ve muhabbetini birbiriyle paylaştı. Sabah ise güzelce kahvaltımızı yaparak sağ salim evimize döndük.

 

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 4. İçerik Fotoğrafı


İlk defa Yoldan Çık organizasyonun kampına katılmış olmak ve gördüğümüz ilgi alakadan çok memnun kalmamız bizde güzel bir anı oldu. Kaliteli ekip kaliteli bir organizasyona imza atmış. Diğer organizasyonlarını PCXTurk motosiklet grubu olarak iple çekiyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

 

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 5. İçerik Fotoğrafı


Kamp Yeri

 

Kamp alanımız olan Nehirevi Rafting İstanbul’a 190 km uzaklıktaki Düzce Dokuzdeğirmen Köyü’nde bulunuyor. İstanbul’dan otobanla gelenler Hendek gişelerinden çıkıp Gümüşova, Cumayeri, Dokuzdeğirmen, Harmankaya tabelalarını takip etmesi gerekiyor. Alışveriş için son nokta olan Dokuzdeğirmen Köyü’ne gelince Nehirevi Rafting (ya da Harmankaya Şelalesi) tabelalarını 7 km boyunca takip edince kamp alanına kolayca ulaşacaksınız.

 

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 6. İçerik Fotoğrafı


 

Kampa Destek Verenler

 

Açıkçası kampa en büyük desteği bu yazıyı okuyanlar ve kampa katılanlar yapıyor. Ayrıca kampa gelenlere Yamaha Tuna, UFO Offroad ekipmanları, Motoplus, ABUS Kilitleri, Spormoto KTM Türkiye, Castrol Türkiye, Touratech Türkiye, Motor-In, Bay-Pey Süt Ürünleri markalarından çeşitli hediyeler dağıttık.


4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 7. İçerik Fotoğrafı

 

 

YoldanÇık’a Katılım

 

Bize en çok gelen sorulardan biri “YoldanÇık’a nasıl katılabilirim?” oluyor galiba. Öncelikle, içinde doğa sevgisi olan herkese kapımızın açık olduğunu söyleyelim. Bir yandan da aslında biz bir gezi, doğa sporları kulübü ya da bir motosiklet grubu değiliz. Nasıl oluyor da bu kadar kalabalık buluşmalar yapıyoruz, o zaman biz neyiz, kimiz? Bizi takip edenlerin çoğu motosikletle yaptığımız yolculuklar ve sosyal medya içeriklerimiz sayesinde YoldanÇık’tan haberdar oldu.

 

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 8. İçerik Fotoğrafı


 

Uzun bir süre hem kendi web sitemiz www.yoldancik.com’a hem de dergilere doğa sporları, motosiklet ve seyahat üzerine içerikler hazırladık. Geçen sene de YoldanÇık’ı bir organizasyon ve prodüksiyon şirketi olarak sevdiğimiz bir iş haline getirdik. Kadıköy Hasanpaşa’da YoldanÇık Mekan adında bir ofisimiz var. Burası aynı zamanda bir etkinlik ve eğitim salonu.

 

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 9. İçerik Fotoğrafı


4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 10. İçerik Fotoğrafı


 

YoldanÇık’ın etkinliklerinden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edin: Facebokk/yoldancik Instagram/ yoldancik􀀟

 

4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 11. İçerik Fotoğrafı


4. YoldanÇık Motosiklet Kampı Düzce Cumayerinde Yapıldı 12. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR