47 Moto; Amerika’da Doğan Yeni Marka.

Yeni Model Yazar: Vaquero

47 Moto; Amerika’da Doğan Yeni Marka.

Büyük V motorlar ile gürleyen Harley, Indian ve Boss Hoss gibi Amerikan kartallarının arasına bir sivrisinek katılacağı kimin aklına gelirdi?

“Big Is Better” Bu motto hepimizin bildiği gibi Amerikan yaşam tarzı ve üretim felsefesini özetliyor. Ancak motosiklet sektörüne katılan yepyeni bir marka bu fenomene karşı kılıcını çekmiş adeta meydan okuyor; 47 Motorcycles.


Her ne kadar göze (ve tek silindirli motoruyla muhtemelen de kulağa) Amerikan gelmese de Amerika’da doğan bu yeni marka aslında kıtanın motosiklet kültürü ve mirasıyla arasında derin bir bağ bulunduruyor. 47’nin başında yine kökleri Harley-Davidson’a uzanan Buell markasının 1991-2005 yılları arasında tasarım şefliğini yapan Mike Samarzja yer alıyor.


47 Moto; Amerika’da Doğan Yeni Marka. 1. İçerik FotoğrafıMarkanın ilk modeli olan Mosquito (Sivrisinek) bir Amerikan motosikleti olmaktan çok uzak bir yapıya sahip, Şasi yapısı ve gövde parçalarının çizgileriyle daha çok küçük bir Ducati Monster havası yaratıyor. Mosquito gücünü ise motoru ise SYM’nin 250cc’lik tek silindirli motorundan alıyor ve 25 beygir güce sahip. Motosikletin diğer temel donanımı ise Minnesota’da üretiliyor.


300 cc’lik motosikletlerin dahi “başlangıç motosikleti” olarak görüldüğü bir coğrafyada pazara giren Mosquito kesinlikle radikal bir adım ancak $4,995 ödeyerek 25 beygir güç, özgünlüğe sahip bir motosiklet ve şık bir tasarım elde ederek selenin üzerinde mutlu olmanın yeterli olacağını düşünenler için harika bir alternatif sunuyor. Mosquito aynı zamanda bu sınıftaki bir motosikletten beklenmeyecek ergonomik özellikler sunuyor; ayarlanabilir ayaklıklar, gidon ve sele ile sürücüsüne daha keyifli bir sürüş vadediyor.


47 Moto; Amerika’da Doğan Yeni Marka. 2. İçerik Fotoğrafı


47 Moto; Amerika’da Doğan Yeni Marka. 3. İçerik Fotoğrafı


47 Motorcycles aynı zamanda Mosquito’dan sonra iki yeni modelin de müjdesini veriyor. Daha çok arazi özellikleriyle ön plana çıkacak olan Firefly ve iki kişilik seleye sahip naked model Dragonfly’ı markanın ürün gamında görmek mümkün olacak.

YORUMLAR