in

7. Transanatolia Macerası İçin Geri Sayım Başladı

 

19-26 Ağustos’ta düzenlenecek olan Transanatolia Rally Raid’de bu yıl İzmir’ den başlayan rota, Batı Toroslar üzerinden ilerleyerek ilk kez farklı bir noktada, Samsun’ da sona erecek.

Dünya’nın en zorlu yarışları arasında yer alan Transanatolia Rally Raid, İzfaş’ın ev sahipliğiyle, Fuar İzmir’ den start alıp yedi günde toplam 2,850 km yol katederek Samsun’ da finish görecek.

Türkiye’ni en zorlu motorsporu organizasyonu olan Transanatolia Rally Raid, yenilenen parkur, her yıl gelişen teknik alt yapı, organizasyonel kabileyet ve motor sporları kültürüne katmış olduğu artı değer sayesinde bu yılda adından söz ettirmeye devam edecek.

7. Transanatolia Macerası İçin Geri Sayım Başladı 1. İçerik Fotoğrafı

Bu sene yedinci defa düzenlenen Transanatolia, ülkemizin unutulmaya yüz tutmuş bir çok bölgesini ziyaret eden parkuruyla, katılımcılarına tarih ve doğayı yarışarak keşfetme imkanı sağlarken, yerli ve yabancı yarış pilotlarına da bol çekişmeli bir mücadele sunacak.

Motosiklet, 4×4 araba, ATV ve Kamyon kategorilerindeki araçların katılımı ile gerçeklecek olan rally raid’de bu yıl İtalya, Fransa, Portekiz, İspanya, Hollanda, Yunanistan, Yeni Zelanda, Arjantin, Azerbeycan ve Kıbrıs’ dan katılımcı bekleniyor.

İzmir’ den başlayacak olan mücadele, Türkiye’ nin Alpleri olarak anılan Batı Toros sıradağları üzerinden ilerleyerek, Denizli, Antalya, Konya-Karapınar, Niğde-Aladağ’ın ardından rotasını kuzeye çevirip Kapadokya, Tokat- Gümünek’den sonra Samsun’ da sona erecek.

7. Transanatolia Macerası İçin Geri Sayım Başladı 2. İçerik Fotoğrafı

Motor sporları dünyasının yakından takip ettiği pilotların toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan zorlu parkurlardaki çekişmesine ev sahipliği yapacak olan organizasyonu, yerli ve yabancı bir çok basın mensubu yakından takip edecek. 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü KültürPark’dan start alacak olan Transanatolia Rally Raid, İzfaş, Fuar İzmir, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sportoto, BF Goodrich, Hytera, KTM, Globe Scout, Red Bull’un destekleriyle 26 Ağustos 2017 pazar günü Samsun Meydan’da sona erecek.

RALLY RAID: 3-15 gün arasında değişen süreler içerisinde,1.500-10.000 km uzunluğunda off-road parkurlarda gerçekleştirilen, ralli motosiklet, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerdir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

TransAnatolia 5. Günün Sonuna Geldi

50’lik Skuter Dosyası

REKLAM