Agility Saietta R

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Agility Saietta R

Elektriğin estetik yanı.

Elektrikli motosikletler artan çevre sorunları, kalabalıklaşan trafik ve akaryakıt rezervlerinin giderek azalmasıyla birlikle özellikle son yıllarda oldukça hızlı gelişim gösterdiler. Çoğu hala içten yanmalı motorlu taşıtlar kadar performans gösteremiyor olsa da kullanım alanlarına göre optimum performans ortaya koydukları rahatlıkla söylenebilir. Ancak elektrikli motosikletlere çoğu kişinin hala soğuk yaklaşıyor olmasının en büyül nedenlerinden biri yetersiz performansın dışında keyif vermeyen tasarımlara sahip olmaları. Karşımızda duran Agility Saietta R'ye baktığımızda ise bu fikirleilgili şüpheye kapılmamak kaçınılmaz oluyor.

 

İngiltere'de tasarlanan bu sıradışı motosikletin en çarpıcı özelliği hiç şüphesiz elektrik motorundan güç alması değil, bilim-kurgu kitaplarındaki uzay çağı araçlarını andıran tasarımı. Agility Saietta R'nin mühendisleri elektirikli bir motosiklette kaçınılmaz olan 2 ana parça olan motor ve bataryaları tam anlamıyla motorun ön kısmına yığmışlar. Sonucunda ise kızgın bir boğa formunda olan bu motosiklet ortaya çıkmış.

 

Estetik açıdan sonra Agility Saietta R'nin teknik özelliklerine bakacak olursak, bu sessiz boğa, elektronlardan aldığı güçle 96,5 beygir güç ve 127 Nm tork üretiyor. Lityum-İon bataryaları ise 8 saatte şarj olurken şehiriçi kullanımda 193 km, otobanda 94 km ve karma olaraksa 120 km menzile sahip.  

 

Agility Saietta R 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR