Agostini Efsanesi MV Agusta ile Devam Ediyor

Yeni Model Yazar: Moe

Agostini Efsanesi MV Agusta ile Devam Ediyor

Geçen sene popüler 675 cc üç silindir motor bloğunu biraz daha şişirip fren, süspansiyon ve elektronik sistemlerini yeniden elden geçirerek “F3 800” modeli ile 800 cc kategorisinde atağa kalkan MV Agusta, daha bir sene olmadan F3 800 modelinin özel bir versiyonunu Mayıs 2014 itibariyle piyasaya süreceğini açıkladı. Sınırlı sayıda (sadece 300 adet) üretilecek olan bu özel motosikletler bir efsanenin de adını paylaşıyor olacak : Giacomo Agostini …

MV Agusta, “F3 800 AGO” adını verdiği bu model ile 122 Grand Prix zaferi ve 15 Dünya Şampiyonluğu gibi kırılması çok zor rekorlara imza atmış olan, gelmiş geçmiş en iyi motosiklet sürücülerinden biri, hatta en iyisi olarak kabul edilen 71 yaşındaki İtalyan efsane Giacomo Agostini’nin adını yaşatmış oluyor.

 

Agostini Efsanesi <a href=MV Agusta ile Devam Ediyor 1. İçerik Fotoğrafı">

 

Agostini’nin kaskında kullandığı renkler olan kırmızı, beyaz, yeşil ve altın sarısından oluşan F3 800 AGO’nun dizaynı oldukça dikkat çekici. Standart F3 800’den farklı olarak karbon fiber ön ve arka çamurluk, dünyanın en hafif ve küçük fren sistemi olan teknoloji harikası Bosch 9MP ABS donanımı, 3 ayrı güç modu, 8 kademeli çekiş kontrol ünitesi, MV Agusta’nın MVICS adını verdiği profesyonel yarış motosikletlerinde bulunan(motor harita ayarını istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz) ince gaz kolu ve gaz kelebeği oran ayarı (kaç derecelik gaz kolu çevrimi silindirlere ne kadarlık yakıt aktarımı sağlayacak gibi… ),inanılmaz hafif dövme jantlar, Brembo 4 pistonlu kaliperler ve önde 320mm arkada 220mm’lik fren diskleri, alüminyum alaşımlı pegleri ve RLM sistemi adı verilen ağır frenlemede arka tekerin havaya kalkmasını engelleyen elektronik sistemi gibi ekstralar, bu motosikleti adını aldığı yaşayan efsane Agostini kadar özel kıldığının birer göstergesi sadece ( “gırtlağına kadar dolu” normal motosikletlerde ne anlama geliyor bilinmez ama şundan kesinlikle emin olabilirsiniz: bu motosiklet daha fazla doldurulamayacak kadar dolu ! ) .

Bu kadar donanıma rağmen standart F3 800’den 2 kilogram kadar daha hafif olan F3 800 AGO’nun 300 kardeşi de ince birer detay olarak Giacomo Agostini imzalı benzin deposuna ve kaçıncı üretim olduğunu gösteren gidon çatalına montelenmiş özel gümüş plakaya sahip. Motosiklet sahiplerinin ayrıca yine Giacomo Agostini imzalı özel sertifikalara da sahip olacakları belirtiliyor.

 

Agostini Efsanesi MV Agusta ile Devam Ediyor 2. İçerik Fotoğrafı

 

MV Agusta’dan yapılan açıklamada , 23990 €’luk fiyat etiketine sahip olması planlanan F3 800 AGO’nun piyasaya sürüleceği ülkenin vergi ve gümrük bedellerine göre fiyatında değişiklik yapılabileceği belirtiliyor. 

 

Agostini Efsanesi MV Agusta ile Devam Ediyor 3. İçerik Fotoğrafı

 

Agostini Efsanesi MV Agusta ile Devam Ediyor 4. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR