Agv’den LCD Vizör Teknolojisi!

Kask Yazar: Burak Yıldız

Agv’den LCD Vizör Teknolojisi!

Agv, bir tuşla siyah renge bürünebilen vizör teknolojisini tanıttı. Bu vizörler motosiklet kullanıcılarının çok işine yarayacak.

Birçoğumuz kaskın içinde görüş ile ilgili bir problem çekmiştir. Güneşin karşıdan vurduğu veya asfaltın çok parladığı zamanlarda görüşümüz düşer ve bu sürüşü tehlikeye atar. Bunun çözümü olarak siyah renk bir vizör alabilirsiniz, fakat bu sefer de hava karardığında görüşünüz yine azalacaktır. Sırf bu yüzden kimse yanında ikinci bir vizör taşımak istemez. Bir diğer seçenek olarak güneşlik geliyor. Fakat bu her kaskta mevcut değil, özellikle Agv’nin çoğu modelinde. Güneş gözlüğü takmak ise olası bir kaza anında tehlikeli bulunuyor. Peki ne yapacaksınız? Bu teknoloji sorunu ortadan kaldıracak.


 

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Skully AR-1’i hatırlayın, vizörün alt köşesindeki küçük bir LCD ekran vasıtasıyla sürüş hakkında bilgi edinebiliyorduk. Agv’nin teknolojisi de bu sistem üzerine kurulu denilebilir. Standart renksiz vizörün üzerine çekilen incecik bir LED ekran sayesinde tek bir tuşla vizörünüzü karartıp güneşin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmanız mümkün!


Vizör ile birlikte gelen USB şarj kablosu sayesinde şarj edilebilen vizör açık modda(karardığında) 12 saat durabiliyorken kapalı modda bu süre 50 saate kadar çıkabiliyor. Şimdilik Agv’nin sadece Pista GP, Corsa ve GT Veloce modelleri için alınabilecek olan ürün hakkında Agv, bu teknolojinin ilerleyen zaman içerisinde diğer çoğu modele de uygulanabileceği mesajını veriyor. Agv yetkilileri bu vizörün Avrupa fiyatının 200 € gibi bir seviyede olacağının bilgisini veriyorlar. Bu fiyat karşısında ne kadar ekmek o kadar köfte demekten kendimizi alamıyoruz.

 

 

Agv’den LCD Vizör Teknolojisi! 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR