in

Akhisar Gol Atıyor, Hintliler Seviniyor

Yazar: Sait Orhan

Akhisar Gol Atıyor 5 Bin Kilometre Uzaktaki Hintliler Seviniyor

Spor Toto Süper Lig’de ilk devreyi 29 puanla ve averajla altıncı sırada tamamlayan Akhisar Belediyespor’un başarısı, Hindistan’da da ilgiyle izleniyor. Çünkü Hindistan’ın dünyaca ünlü Hero Motosikletleri, Türkiye yetkilisi Soysal Grup aracılığı ile Akhisar Belediyespor’a sponsor oldu.

Yeşil siyahlı Akhisar Belediyespor’un yönetimi (kahraman) anlamına gelen Hero markası ile yaptıkları anlaşmasının miktarını açıklamazken daha da güçlendiklerini belirttiler ve “Hintli motosiklet firması Hero’nun sponsorluğunun bize bambaşka bir enerji vereceğine inanıyoruz.

Ayrıca Akhisar’ın dört yıldır mücadele ettiği Spor Toto Süper Ligi’nde aldığı sonuçların 5 bin kilometre uzaklıktaki Hindistan’dan da takdir edilmesi başarımızı taçlandırıyor” dediler.

Akhisar Gol Atıyor, Hintliler Seviniyor 1. İçerik Fotoğrafı

Bu arada ilk devrede 10 maçta 1 gol atan takım kaptanı Hasan Kabze ile 10 maçta sahaya çıkan LuaLua ve sadece 5 maç forma giyebilen Orhan Taşdelen’le yollarını ayırarak yeni yıla, başlayan takım, ikinci yarı için de yeni transferler arayışına girdi.

Takımın Teknik Direktörü Cihat Arslan, da ilk devrede hedefledikleri puanın üzerine çıktıklarını teknik ekip dâhil olmak üzere yeni bir takım olarak çabuk adapte olduklarını ve doğru işler yaptıklarını açıklarken devre arasını da çalışarak geçireceklerini söyledi.

Akhisar Gol Atıyor, Hintliler Seviniyor 2. İçerik Fotoğrafı

Süper Lig’de ilk devrede toplam 21 oyuncunun forma giydiği Akhisar Belediyespor’da tüm maçlarda doksan dakika sahada kalan Caner Osmanpaşa ile Milan Lukac’ın yanı sıra Güray Vural, Merter Yüce ile Hugo Rodallega da tüm müsabakalarda mücadele etti. Toplam 37 sarı ve 1 kırmızı kart gören Ege temsilcisinde, Douglao 8 sarı ve 1 kırmızı, Ahmet Cebe ise 7 sarı kart gördü. Atılan 24 golün 18’ini yabancı futbolcuların kaydetti. Akhisar Belediyespor’da 11 gol atan Hugo Rodallega en golcü isim oldu.

SPONSOR HERO KİMDİR?

İlginizi Çekebilir
Sürücünün İsteğine Göre Değişen Elektrikli Motosiklet: Emula

Hero, Hindistan merkezli bir motosiklet üreticisi. Yılda 7 milyon adet üretimi ile konusunda dünyanın en büyüğü. Üç fabrikasında toplam 12 bin kişi çalışıyor. 19 model üretiyor. Bugüne kadar 55 milyon adedi aşan üretim yaptı. Hindistan pazarının yüzde 50’sine hâkim. 1983 yılında Japon Honda ile ortak oldu. Ortaklık 28 yıl sürdü. 2011 yılında Honda ile yollarını ayırdı. Kalitesi ile Japon ve Avrupalı üreticilerle yarışan Hero, 2014 yılında Türkiye pazarına girdi. Soysal Group ile anlaştı. Türkiye’ye yayılmış 110 noktada satış ve servis hizmeti vermeye başladı. Ürettiği modellerin uzun ömür ve düşük yakıt özelliğinden dolayı Hindistan pazarında “Babadan oğula miras” veya “Doldur, kapat, unut” gibi sloganlarla bilinen Hero’nun Türkiye sloganı ise “az yakar, çok gider.

Akhisar Gol Atıyor, Hintliler Seviniyor 3. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Lorenzo İle HJC Yollarını Resmen Ayırdı

Yamaha Motobot, İkinci Aşamaya Taşınıyor!

REKLAM