Alex Lowes'un Durumu Sanıldığından Daha Kötü

WSBK Yazar: Ahmet TEZCAN

Alex Lowes'un Durumu Sanıldığından Daha Kötü

Phillip Adası'nda serbest sürüşteyken kaza geçiren Alex Lowes'un durumu iyi değil.

Dünya Süperbike Şampiyonası'nın başlangıcında kaza geçirdikten sonra Alex zorunlu olarak bir sürü Avustralya'da kaldı ve İngiltere'ye geri döndü. Geçen yılki WSBK şampiyonu İngiliz sürücü yarıştan sonra geri dönmeyi planlamıştı fakat yaralanınca iyileşme süreci gereği Avustralya'da beklemek zorunda kaldı.

 

Highside Kazası: Bu kazada sürücü motorun üzerinden ileri ve yukarı fırlar. Tam bu an ölümcül değildir fakat motor da genellikle sürücünün üstüne düşer, bu da ölüm demektir.

Lowes, son serbest pratik sırsında 11. virajı dönerken bir highside gerçekleşti. Ayak bileğinin yerinden çıkmasına rağmen haftasonu yapılacak yarışlarda yerini aldı. Kaza yapmış olmasaydı yarışı ön sıralarda tamamlayabilecekken 13.sırada tamamladı.

 

Alex Lowes'un Durumu Sanıldığından Daha Kötü 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ancak, yaralanmadan kaynaklanan ağrı yüzünden daha fazla analiz için Adealide'yi gezdi. MRI taramalarında kaval kemiğinde, ayak bileğinde ve önayak kısmında kırıkların olduğu ortaya çıktı.

Kırıklar için ameliyata gerek yok ve Lowes, İspanya Aragon'da yapılacak olan, sezonun bir sonraki yarışına hazırlanmak için çabalıyor.

YORUMLAR