in

Alex Rins, Suzuki ile yeniden anlaştı!

Alex Rins, bir Instagram canlı oturumu sırasında bugün bir sözleşme uzatmasını duyurduktan sonra, en az 2022’nin sonuna kadar bir Suzuki MotoGP sürücüsü olarak kalacak.

“Çocuklar, Suzuki ile iki yıl daha devam edeceğim,” dedi Rins. “Bu benim için iyi bir haber ve çok mutluyum!”

Bir basın açıklamasında İspanyol şunları ekledi: “Dileğim Suzuki ile devam etmekti ve sonunda yaptığım da buydu. Projenin kazanan olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyorum, kazanma arzum var ve bu yüzden mükemmel bir şekilde eşleşiyoruz. Benim için mükemmel bir yer ve büyük sonuçlar elde etmek için hep birlikte çalışıyoruz.

Ekibe her zaman inanmıştım ve bu nedenle temel anlaşmaya çok erken ulaşmak kolaydı. Sonra ayrıntıları kesinleştirmek ve tüm iç süreçleri takip etmek için biraz zaman ayırdık. Şimdi ne olacağını göreceğiz. 2020 sezonu ile sezon öncesi testlerde de gösterdiğimiz gibi maksimum seviyede rekabet etmeye hazırız.

Dorna, yarışmamıza izin vermek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor, ancak elbette en önemli olanı, insanların güvenliği ve sağlığı dikkate alıyorlar. Ben sadece anteranlara ve başladığımızda hazır olmaya odaklanıyorum.

Canlı sohbete katılan Suzuki takım yöneticisi Davide Brivio şunları ekledi: “Bir anlaşma imzaladık, bu yüzden 2021 ve 2022’de tekrar birlikte devam edeceğiz. Bu harika bir haber. Bu zor anda, gelecek için plan yapmayı hiç bırakmadık ve Suzuki’deki herkes sizinle devam etmekten çok mutlu.

“Şimdi imzaladık, ama dürüst olmak gerekirse, istediğimiz buydu ve Suzuki istedi, bu yüzden çok mutluyuz. Şimdi önümüzde üç yıl daha olacak ve sen hayal edebiliyor musun? Suzuki’nin en uzun süre görev yapan binicilerinden biri olacak mı? ”

“Benim için bir zevk, çünkü ev gibi hissettiriyor,” diye yanıtladı Rins. “Ekiple ve Suzuki’deki tüm insanlarla bir aile kurduk. Burada çok mutluyum, bu yüzden devam etmeye karar verdik, çünkü motor gittikçe daha iyi oluyor …”

“Ayrıca devam etmeye karar verdik çünkü yarışcı gittikçe gelişiyor ve bizimle kalmanı istedik!” diye söyledi Brivio.

24 yaşındaki Rins, Suzuki’ye 2017 yılında MotoGP çaylak olarak katıldı, ikinci sezonunda beş podyumla büyük ilerleme kaydetti, sonra 2019’da iki galibiyeti kutladı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
3

Pist için en iyi başlangıç motosikletleri

Motoron Ekibi Genç Yazarlarını Arıyor!

REKLAM