Alpinestars SP-2 Eldiven

Giyim Yazar: Ahmet TEZCAN

Alpinestars SP-2 Eldiven

Supersport ve naked sürücüleri için şık ve ideal bir eldiven; Alpinestars SP-2

Aşınmaya dayanıklı olması ve ele rahatça uyum sağlayabilmesi için, tamamen deriden üretilen ve çok panelli takviyelere sahip olan Alpinstars SP2; hoş tasarımı ve anatomik olarak profillendirilmiş olması nedeniyle supersport ve naked meraklıları için tavsiye edilebilecek bir ürün. SP2, parmak eklemlerinde karbondan üretilmiş sağlam koruyucular bulunduruyor. Olağanüstü etkilere karşı koruma sağlayan bu özelliğiyle güvenlik açısından detaylı bir şekilde tasarlandığını söyleyebiliriz.

 

Alpinestars SP-2 Eldiven 1. İçerik Fotoğrafı

 

SP2'nin avuç içi ve parmak kenarları dokunma hassasiyetini arttırması ve uyum sağlaması için keçi derisiyle güçlendirilmiş. Parmak ve manşet koruması için ana kabuğuna sunni deri takviyesi yapılmış olan eldivenin ayrıca avuç ve eğimli kısımlarına aşınmayı engellemesi için sentetik süet takviyesi yapılmış.

 

Alpinestars SP-2 Eldiven 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ergonomik, gelişmiş bileşenlerden üretilen MotoGP kaynaklı TPU kaydırıcı, EVA köpük ile desteklenerek darbe azaltmak için avuç içine konumlandırılmış. Ayrıca EVA köpükler, güvenliği arttırmak amacıyla bazı stratejik bölgelere de yerleştirilmiş.

 

Alpinestars SP-2 Eldiven 3. İçerik Fotoğrafı

 

Alpinestars'ın patenti kendine ait olan parmak köprüsü, darbe anında parmakların kıvrılmasını ve ayrılmasını engelliyor. SP2'nin baş parmak kısmında bulunan geniş köşebentler esneklik ve hareket özgürlüğü sağlarken; üst kısmın deri olması, parmak kenarlarının havalandırmalı olması ve delikli bir manşetin bulunması sürücünün elinin serin kalmasını sağlıyor. Bu özellikler de SP2'nin hem güvenlik hem de konfor açısından gayet yeterli bir eldiven olduğunu açıklamak için yeterli.

 

Alpinestars SP-2 Eldiven 4. İçerik Fotoğrafı

 

Kavisli parmak yapısıyla sürücünün yorulmasını engelleyen SP2'de ayrıca kolay ve güvenli bir şekilde giyilebilmesine olanak sağlayan geniş bir Velcro bilek kayışı mevcut. SP2'yi giydiğinizde akıllı telefonlarınızı ve gps sistemlerinizi kolayca kullanabilmeniz için, eldivenin parmak ucu kısmı dokunmatik ekranlara uyumlu olarak üretilmiş. Hem güvenlik, hem konfor, hem de kolay kullanılabilirlik açısından oldukça yeterli bulduğumuz Alpinestars S2'nin inceleyebileceğimiz tüm özellikleri bu kadar.

 


Güncel fiyatlar için tıklayınız.

YORUMLAR