Anlas Antalya Bayisi Nerse Bisiklet ve Motosiklet

Sektörel Yazar: Alişan Fidan

Anlas Antalya Bayisi Nerse Bisiklet ve Motosiklet

Yarım asırdır bisiklet ve motosiklet yedek parçacılığı ile uğraşan Nerse ailesi, birikmiş tecrübeleri ile Antalya Anlaş bayisinde motosiklet ve bisiklet severlere hizmet ediyor.

Anlas Antalya Bayisi Nerse Bisiklet ve MotosikletNesre Bisiklet ve Motosiklet Firmanızın kuruluşundan bahseder misiniz?

1959 yılında Mustafa Nerse tarafından Antalya kent merkezinde kuruldu. Baba mesleğimizi devam ettiriyoruz. 1986 yılında ilk şubemizi antalya eski sanayi sitesinde açtık. İlk başladığımızda da şu anda da bisiklet ve motosiklet yedek parçasıyla ilgileniyorduk. 1990 yılında babamız işi bize devretti. O günden beri Ali ve Fatih kardeşler olarak devam ediyoruz.


Anlas Antalya Bayisi Nerse Bisiklet ve Motosiklet 1. İçerik Fotoğrafı


Bünyenizde hangi firmaların bayilikleri bulunuyor?

Anlas’ın ana bayisiyiz. Lastik konusunda aynı zamanda Lapaş grubunun ürünleri olan Metzeler ve Pirelli’de bizde var. Bianchi ve mondial’in de bayisiyiz. Japon üreticiler Honda ve Yamaha’nın da birçok parçası elimizde bulunuyor. NGK bujilerini de unutmamak gerek.


Anlas Antalya Bayisi Nerse Bisiklet ve Motosiklet 2. İçerik Fotoğrafı


Servisiniz var mı?

Uzmanlık alanımız yedek parça olduğu için bu alana yoğunlaşmayı tercih ettik. Yılların getirmiş olduğu bir yedek parça satış tecrübesi olduğundan ve herkesin kendi işini yapması daha mantıklı diye düşündüğümüzden, her alana yayılmak gibi bir amacımız olmadı.Anlas Antalya Bayisi Nerse Bisiklet ve Motosiklet 3. İçerik Fotoğrafı


Anlas’ın sizde en çok rağbet gören ürünleri neler ve geri dönüşler nasıl?

Önceki yıllarda kullanıcılardan gelen geri bildirimleri Anlas çok iyi dinledi ve ürünlerinde ciddi iyileştirmeler yaptı. Bu iyileştirmeler sayesinde müşteri portföyümüz genişlerken aynı zamanda da bizden ürün alan kullanıcı daha memnun kaldı. Özellikle son dönemde ürettiği yüksek kaliteli modellerden dolayı aranır bir marka haline geldi. Tourneé, Capra, CapraR, CapraRD ve CapraX modelleri bu sıralar yüksek rağbette. Antalya’da scooter kullanımı çok yaygın ve bu sebeple Tourneé lastiğini çok miktarda satıyoruz.


Anlas Antalya Bayisi Nerse Bisiklet ve Motosiklet 4. İçerik Fotoğrafı


2016 yılındaki hedeflerinizden bahseder misiniz?

Antalya’da turizm ve tarım bu yıl biraz sıkıntıya girince bu tabi haliyle bizi de etkiledi. Sonuçta ekonomi bir zincir halinde ilerliyor. Şu sıralar ortamın düzelmesiyle beraber tekrardan hedeflerimizi tutturmaya başladık. Yılın ilk yarısı biraz sıkıntılı geçtiyse de sonradan düzelmesi iyi oldu. Böyle durumlar arada sırada yaşanır ve bunlara hazırlıklı olmak zorundasınız. 2017 yılına daha umutla bakıyoruz.

YORUMLAR