Antalya’da Aradığınız Her Şey ‘’Sorgeç Motor’’da

Sektörel Yazar: Efecan Tan

Antalya’da Aradığınız Her Şey ‘’Sorgeç Motor’’da

Sorgeç Motor’un sahibi Hasan Sorgeç, şirketinin en önemli ilkesinin sattığı malın arkasında durmak ve müşterisini mağdur etmemek olduğunu söylüyor.

Kardeşiyle 1979 yılında çıktığı bu yola 2003 yılından beri tek başına devam eden Hasan Sorgeç ile mağazasının kuruluş yıllarında yaşananları ve gelecek hedeflerini konuştuk.Motoron: Firmanın kuruluş hikayesinden biraz söz edebilir misiniz?


Hasan Sorgeç:
1979 yılında iki kardeş, motosiklet ve bisiklet tamiri yaparak bu sektöre ayak bastık. Ardından 1994 yılında Sorgeç Motor’u kurduk. Toptan, perakende ürün ve yedek parça satışı yaptık.

2003 yılında ortaklarımla yollarımı ayırdım ve yola tek başıma devam etme kararı aldım. O tarihten bu zamana kadar toptan ve perakende satış yaparak faaliyetimizi sürdürüyoruz.M.: Mağazanızda ne gibi ekipman ve aksesuarlar var?


H.S.:
Mağazamızda motosiklet sürücülerinin her türlü ekipmanı bulabilme imkanı var. Bir çok markayı bünyemizde bulunduruyoruz.M.: İkinci el ya da sıfır kilometre motosiklet satışı yapıyor musunuz?


H.S.:
Yıllarca motosiklet satışı da yaptık ama artık yapmıyoruz. Sadece toptan, perakende yedek parça, aksesuar satışımız var.Antalya’da Aradığınız Her Şey ‘’Sorgeç Motor’’da 1. İçerik FotoğrafıM.: Antalya’da yedek parça ihtiyacı olan bir sürücü ihtiyacı olan bir parçayı sizin mağazanızdan kısa sürede bulabilir mi?


H.S.:
200cc’nin altındaki motosikletlerin her tür yedek parçasını, orijinal ve yan sanayi olmak üzere mağazamızda bulunduruyoruz. 200cc’nin üzerindeki motorların parçalarını bulundurmuyoruz, daha çok küçük motorlara parça sağlıyoruz.M.: Anlaş bayiliğini ne zamandır yapıyorsunuz?


H.S.:
2000 yılından beri Anlaş bayiliği yapıyoruz. Anlaş dışında da başka lastik satmıyoruz.M.: Antalya’da Anlaş’ın lastiklerine ilgi nasıl?


H.S.:
Anlaş yüksek kalite lastikler ürettiği için çok satılıyor. Bu lastiklere çok güveniyoruz. Örneğin müşteriye eğer memnun olmazsa lastiği söküp geri getirmesini söylüyoruz. Ama bu zamana kadar geriye bir lastik bile gelmedi. Son derece memnunuz. Anlaş lastiklerine ilgi çok yüksek.Antalya’da Aradığınız Her Şey ‘’Sorgeç Motor’’da 2. İçerik FotoğrafıM.: Antalya ağır kış yaşayan bir şehir değil ama mağazanız için kış ayları nasıl geçiyor?


H.S.:
Kış aylarında elbette diğer aylara göre satışlarda biraz yavaşlama olabiliyor. Fakat Antalya özgün hava koşulları sebebiyle yılın her ayı rahatlıkla motosiklet kullanılabilen bir şehir. Hava koşulları genelde yumuşak ve motosiklet sürücülerini zorlamıyor. O nedenle biz kışı görece rahat geçiriyoruz.M.: Antalya’da motosiklet sürücüleri nasıl sorunlarla karşı karşıya kalıyor?


H.S.:
Her büyük ilde olduğu gibi burada da trafik sıkıntısı motosiklet kullananlar için bir problem teşkil ediyor. Motosikletler trafikte yok sayılıyor ve fark edilmiyor. Bu problem buraya has değil elbette, genel bir problem.M: Sizin eklemek istediklerinizi dinleyelim.


H.S.:
Elbette biz de her firma gibi büyümeyi ve Türkiye geneline hitap etmeyi planlıyoruz.. Bol çeşit ile üstün hizmet vermek, kaliteden ödün vermemek ve hizmeti hızlı olarak her yere ulaştırmak en büyük hedefimiz. Sattığımız malın arkasında durmak ve müşterimizi mağdur etmemeye çalışmak vazgeçmediğimiz ilkelerimizdir. Son olarak MotorON dergisine ve okuyucularına sonsuz teşekkürler.

YORUMLAR