in

Aprilia SXR160 Skuter Sınıfını Karıştırmak İçin Geliyor

Aprilia’nın geçmişinde pek çok etkileyici ufak cc motosiklet var. Firma son zamanlarda Tuono X gibi heyecan verici motosikletler ile karşımıza çıksa da, geçtiğimiz hafta yeni skuterini tanıttı. İtalya merkezli motosiklet üreticisinin yeni tanıttığı Aprilia SXR160 özellikle Asya pazarı için tasarlanmış yeni, keskin hatlı ve sportif maxi-skuter segmentinin bir parçasını oluşturuyor. Auto Expo 2020’de ilk kez sergilenen yeni modelin, pazarlarda daha erken yer bulması planlanmış olsa da Covid-19 sebebiyle bu plan ertelenmişti. Yeni modelin yılbaşından önce pazarlarda yerini bulması bekleniyor. 

SXR160 Etkileyici Tasarım Özellikleri ile Geliyor

 Skuterin ön kısmında ilk bakışta iki tane C-şekilli DRL (Daytime Running Light), yani gündüz farları göze çarpıyor. DRL, her ne kadar genellikle arabalarda ve motosikletlerde görmeye alışık olduğumuz bir konsept olsa da Aprilia; bu konsepti skuter modeline taşımayı başarmış. Tasarımla alakalı diğer dikkat çeken noktalar ise düz geniş koltuğu, siyah sinekliği ve düz basamağı. Skuterin gidon kısmı ise oldukça geniş. Tamamıyla dijital olarak hazırlanan gösterge panelinin yanında yol bilgisayarında bluetooth özelliği de mevcut. Aprilia SXR160 için mavi, kırmızı, siyah ve beyaz olmak üzere dört farklı renk seçeneği sunulacak.

SXR160'ın LED DRL Farları
SXR160'ın LED DRL Farları çok şık duruyor

Aprilia, SXR160 için SR160 Modelinin Motoruna Başvuruyor

 Aprilia SXR160, gücünü SR160 modelinde kullanılan üç valfli tek silindirli 160cc motordan alıyor. 7600rpm devirde 11bhp güç üreten ünite 6000rpm devirde 12Nm tork üretme özelliğine sahip. Modelin yakıt kapasitesi ise altı litre. Süspansiyonun sağlanması için ön kısmında teleskopik maşalar kullanılan SXR160, arka kısmında tekli amortisör sistemine sahip. Fren sistemi için ön tarafta disk fren kullanılırken arka tarafta ise kampana frenler mevcut. SXR160 aynı zamanda ABS sistemi ile beraber geliyor. 

SXR160'ın Gösterge Paneli Tamamıyla Dijital

Muhtemel SXR125 Modeli

 Piaggio India firmasının Auto Expo 2020’de yaptığı açıklamaya göre Avrupa ve Birleşik Krallık pazarlarına sunmak üzere 125cc motor hacmine sahip SXR125 modelinin üretilmesi bekleniyor. SXR125 modelinde Vespa’nın 125cc hacimli skuter motoru kullanılacak. SXR125 modelinin önümüzdeki yılın sonlarına doğru pazarlarda yerini alması muhtemel görünüyor. SXR160 modelinden farklı olarak SXR125’te çift kanallı ABS sisteminin kullanılması bekleniyor. Bu sistem sayesinde lastiklerden birinin kitlenmesi durumunda ABS kitlenmeyen lastiği etkilemiyor ve motosikletin kontrolü kolaylaşmış oluyor.

 

Güncel Aprilia Modelleri için Aprilia Türkiye sayfasını ziyaret edebilrsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

HelmChat: Ücretsiz İnterkom Alternatifi

Husqvarna Norden 901 Bitmiş Hali İle Basına Sızdı

REKLAM