Arai 2014 TT(Tourist Trophe) Yarış Kaskı

Kask Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Arai 2014 TT(Tourist Trophe) Yarış Kaskı

Isle of Man (Man Adası) TT yarışları resmi kask ortağı olan Japon kask üreticisi Arai, Yıllık TT yarışları temalı kaskını 2013 Motorcycle Live Show – NEC/Birmingham’da ortaya çıkardı.

Arai bu sene özel bir model tanıttı; “RX-7 GP IOMTT ‘14”. Sınırlı sayıda üretilecek olan bu model “RX-7 GP”’den baz alındı fakat “D-Perf” imzalı Aldo Drudi, bu versiyon için çarpıcı bir tasarım yaptı.
Ünlü İtalyan tasarımcı kendi özgü kimliğini Arai RX-7 GP’ye yansıtarak Man dilinde “Ellan Vannin” yani “Isle of Man” yazısı, üç bacak logosu ve ünlü dağ pisti’ni eklemeyi unutmamış. Ayrıca ürün kimliğini belirtmek amacıyla TT logosu da eklenmiş.
Firma ayrıca yarış alanına kask servisi ve değişimi de içeren servisini de iki hafta sağlıyor olacak. Ayrıca kalifiye sezonlarında dağ pistinde görev yapanlara da kask sağlayacak.
Arai Isle of Man TT Yarışları ile binlece mil boyunca yarışarak oluşmuş güçlü bir birliktelik içinde. Steve Hislop ve Philip McCallen’ı da içeren önde gelen TT sürücüleri efsane marka ile uzun süredir iç içeler. TT efsanesi Joey Dunlop ise yarış kariyeri boyunca marka ile ayrılmaz bir birliktelik içindeydi.
 
Arai kask kullanan sürücüler arasında şu isimler yer alıyor: 
2010 TT rekortmeni Ian Hutchinson,
9 kere TT yarış şampiyonu olan Bruce Anstey
Avustralyalı ünlü yarışçı Cameron Donald
16 kere yarış kazanmış ve 2013’te ilk zaferini alan sidecar(sepetli motosiklet) yarışçıları Dave Molyneux ile Tim Reeves
MotoGP yıldızları Nicky Hayden ve Dani Pedrosa
Formula 1 Yıldızları Mark Webber, Sebastian Vettel ve Jensen Button
 
Arai Kask B.V. Avrupa İşletme Müdürü Ingmar Stroeven
“2014 kaskımızın tarifi zor. Güzelliğinin hakkını vermek için gerçekten görmek hatta tutmak gerek. Druni gerçekten bütün ikonik Isle of Man detaylarını zamansız bir ikonik tasarımda birleştirmeyi başarmış. Parlak kırmızı vurguları ve mat cilası 2014 versiyonunu hem eşsiz kılmış hem de bir koleksiyoncu parçası haline getirmiş.”
 
Arai RX-7 GP IOMTT’14 Arai Mağazalarında Haziran 2014’te satılacak. Yurtdışı satış fiyatı ise KDV dahil 1.099 euro olarak duyuruldu.

YORUMLAR