Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model

Yeni Model Yazar: Vaquero

Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model

Kaliforniya merkezli özel motosiklet üreticisi Arch Motorcycle 2018 için ürün gamına iki yeni model daha ekledi; 1S ve Method 143.

Beyaz perdenin en çok ses getiren filmlerinden birisi olan ve Keanue Reeves ile en çok özdeşleşen “The Matrix”deki Ducati 996’lı sahne elbette birçoğumuzun aklına yer etmiş durumda. İşin güzeli ünlü aktörün motosikletlerle olan ilişkisi Matrix’in dışına da taşmış durumda.


Motosikletli hayatı beyaz perdenin dışında, gündelik hayatında da sıkça yaşayan aktörün custom motosiklet tasarımcısı Gard Hollinger ile ortaklaşa kurduğu Los Angeles’ta bulunan Arch Motorcycles, 2018 yılı için iki yeni modelle karşımıza çıkıyor. 


İlk olarak 2015 yılında yola çıkan markanın öncü modeli KRGT-1 şimdiye kadar markanın tek temsilcisi olsa da eşsiz yapısının yanında sunduğu ergonomi ile motosiklet dünyasında etki yaratmayı başarmıştı. 2018 için de markanın kataloğunda yer alan motosiklet, S&S Motor’un 124 cubic inch(2032 cc!) V-Twin motorunu kullanıyor. Öhlins FGRT serisi süspansiyonlara, 5 kollu BST karbon fiber jantlara, altı pistonlu fren kaliperlerine ve CNC alüminyum alt-şasi kombine edilmiş çelik şasiye sahip.Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model 1. İçerik Fotoğrafı2018 yılında karşımıza çıkacak olan yeni modellerden ilki ise 1S.Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model 2. İçerik Fotoğrafı
Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model 3. İçerik Fotoğrafı Markanın “Performance Cruiser” olarak tanımladığı model KRGT-1’e göre daha sportif bir görünüşe ve ergonomiye sahip. Yine 124 cubic inch S&S motordan güç alan motosikletin ilk göze çarpan farklılığı tek kollu arka maşaya sahip olması. Böylelikle genel anlamda bir İtalyan-Amerikan havası verdiğini söyleyebiliriz. 


Arch’ın ikinci yeni modeliyse Method 143.Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model 4. İçerik FotoğrafıMethod 143’ün farkını hem motor hem de gövde alanında gösteriyor. “American Muscle” ruhunu daha da beslercesine 2343cc’ye yükseltilen V-twin motor, ağırlığını ve gücünü belli ederken önde agresif hava girişlerine sahip CNC alüminyum gövdeye entegre edilen deri selesi ile markanın tasarım alanındaki sofistikeliğini gözler önüne seriyor. Tıpkı S1’de olduğu gibi Öhlins FGRT süspansiyonlara ve karbon fiber jantlara sahip olmasıyla birlikte MotoGP ‘den ilham alınarak tasarlanmış şık bir egzoz sitemine sahip. Bu özel motosiklet yalnızca 23 adet üretimle sınırlı tutulacak.Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model 5. İçerik Fotoğrafı
YORUMLAR