Aruba, 2015 WSBK için Ducati'nin İsim Sponsoru Olacak

Çeşitli Yazar: Ahmet TEZCAN

Aruba, 2015 WSBK için Ducati'nin İsim Sponsoru Olacak

İtalya/Arezzo merkezli web hosting firması Arezzo ve Ducati, WSBK 2015 sezonu için isim sponsorluğu anlaşması imzaladılar.

Ducati ve Aruba, katılımlarını "Aruba.it Racing - Ducati Superbike Team - ismiyle 2015 Superbike Dünya Şampiyonasında göreceğimiz 3 yıllık bir anlaşma imzaladılar. Bu partnerlik ile Aruba, resmi Ducati takımında yönetim açısından söz hakkına ve isim sponsorluğuna sahip oluyor.

 

İtalya'nın ortakuzey kesiminde bulunan Arezzo merkezli Aruba, İtalya'nın önde gelen web hosting ve bulut sistem çözümleri sunan firmalarından birisi ayrıca Fransa, Almanya, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerle ortak veri merkezlerinde çalışmalar sürdürüyor. Tutku ve yetkinlik ile müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışan Toskana'lı firma Aruba, WSBK pistinde Ducati ile birlikte bulunma kararı alarak Bologna'lı üretici Ducati ile teknolojik alandaki öncü deneyimlerini ve "Made in Italy" mükemmelliğini sunmak için değerlerini önemli ölçüde paylaşacak. Ducati'nin Superbike sınıfındaki uzun yıllardır süre gelen deneyimi ve Aruba'nın spora olan tutkusu, bu prestijli ortaklığı doğurdu.

 

Ducati, Panigale R motosikletlerinin gelişimi ve hazırlığı konusunda sağlam adımlar atacak çünkü Ducati takımı Panigale'i 2015 yılında da kullanmayı planlıyor.

 

Ducati ve Aruba ayrıca ortaklıklarına, Ducati'nin teknik ve lojistik yapısıyla uzun yıllardır bağlı olan Feel Racing ile devam etme karar aldı. Aruba ise takımın bazı organizasyonlarını Ducati ile birlikte düzenleyerek, takımın iletişim ve pazarlama işlerini üstlenecek.

 

Chaz Davies ve Davide Giugliano, 2015 ve 2016 yıllarında takımın resmi sürücüleri olarak devam edecekler; yönetici pozisyonunda ise Serafino Foti bulunacak. Ernosto Marinelli, Ducati Corse Superbike Proje Yöneticisi ve Teknik Direktör görevini alırken, Luca Scassa da Aruba'yı pistlerde temsil eden isim olacak. 31 yaşındaki Arezzo'lu eski sürücünün kariyerinde 60 Superbike yarışı yer alıyor, ayrıca Scassa takımın resmi test sürücüsü olacak.

 

2014 yılı WSBK genel sıralamasında Chaz Davies ile 6.sıraya yerleşen Ducati'nin yeni ortaklarıyla daha iyi bir başarı elde etmesini umuyoruz.

YORUMLAR